Více

Prima o Vánocích až za prvním programem České televize

Televize Prima se o vánočních svátcích potýkala s nebývalým úbytkem diváků. Sledovanost klesla až pod úroveň prvního programu České televize, což se posledních několik měsíců nestalo. Naopak: Prima díky reality show VyVolení šlapala na paty nejsledovanější televizi Nova, a některé dny ji dokonce v podílu na trhu předstihla. To však rozhodně není případ předposledního týdne letošního roku, kdy se Prima musela spokojit s pozicí třetího vzadu – a to jak v celodenních výsledcích, tak v hlavních vysílacích časech.

V celodenních číslech dosáhl podíl Primy u diváků starších 15 let v týdnu od 19. do 25. prosince 21,39 procentních bodů, zatímco ČT 1 vykázala 23,09 procenta a TV Nova dokonce 43,61 procenta. V prime time Prima dosáhla podílu 21,89 procentních bodů, ČT 1 dokonce 25,71 procenta a TV Nova 43,38 procenta. Žebříček dvaceti nejsledovanějších pořadů obsadila téměř celý Nova, tedy až na jediný případ, kterým byla původní pohádka České televize Království potoků.

MIF17

Prima mezi dvacítku nejúspěšnějších pořadů nepostoupila poněkolikáté. Po ukončení reality show VyVolení je jejím nejúspěšnějším pořadem seriál Rodinná pouta, který však na počet diváků prohrává s podobně laděným seriálem TV Nova Ordinace v růžové zahradě, který běží ve stejné dny a ve stejné vysílací časy.

Zdroj: ATO – Mediaresearch

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+