Více

Prima minulý týden přeskočila ČT 1 a stala se druhou nejsledovanější televizí v Česku

UVNITŘ TOP 10 POŘADŮ TÝDNE – U mladšího publika od 15 do 54 let Prima přeskočila Českou televizi i jako skupinu. Nova pokračovala v silném meziročním propadu.

Mezitýdenní vývoj (vs. 36. týden 2015)

Cílová skupina 15+

Televizi Prima se minulý týden podařilo po delší době porazit v průměrném celodenním podílu na dospělém publiku starším 15 let první program České televize a stát se po Nově druhou nejsledovanější televizní stanicí v Česku. Pomohl jí k tomu mezitýdenní růst o 0,64 procentního bodu na hodnotu 15,00 procenta, k němuž přispěla zejména talentová show Česko Slovensko má talent a nové díly Ano, šéfe! ČT 1 si naopak pohoršila o 0,56 procentního bodu na podíl 14,70 procenta. Největší mezitýdenní růst ovšem zaznamenal hlavní kanál Novy, který si polepšil o 0,78 procentního bodu na hodnotu 22,41 procenta. Dařilo se i hlavnímu kanálu Barrandova, který si připsal 0,35 procentního bodu na podíl 5,28 procenta. Naopak největší pokles vykázala ČT Sport, která si pohoršila o 1,09 procentního bodu na hodnotu 2,21 procenta.

PŘEDMINULÝ TÝDEN: Růst zaznamenala pouze skupina Prima, největší pád zažila Česká televize

Česká televize si pohoršila i jako skupina. V součtu všech šesti svých programů v celodenních číslech oproti předminulému týdnu přišla o 1,84 procentního bodu a dosáhla souhrnného podílu 27,31 procenta. Šlo o největší a také jediný mezitýdenní pokles ze všech čtyř velkých televizních skupin v Česku. Naopak nejvíce stoupala skupina Nova, která si polepšila o 1,09 procentního bodu na hodnotu 30,48 procenta. Viditelný nárůst zaznamenala také skupina Prima, která si připsala 0,71 procentního bodu na hodnotu 22,52 procenta (stoupaly všechny její programy, stejně jako u skupiny Nova – u té jen Fanda stagnoval na stejných číslech jako minule). Nárůst o 0,46 procentního bodu na hodnotu 6,37 procenta zaznamenala také skupina Barrandov.

Mezitýdenní vývoj, TOP 10 pořadů týdne a srovnávací tabulky a grafy najdete placené sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+