Více

Prima Cool poráží Novu Cinemu v „její“ cílovce 15–54, jasným vítězem úterý Ordinace

UVNITŘ TOP 5 POŘADŮ ZA KAŽDÝ KANÁL – Menším tematickým kanálům ani TV Barrandov se v úterý nepodařilo žádným pořadem pokořit hranici 200 tisíc dospělých diváků.

Simpsonovi a sitcomy vedou nad filmy

S nastupujícím letním počasím se přestává dařit filmovému kanálu Nova Cinema. Zejména u mladšího publika od 15 do 54 let jej v posledních dnech stále častěji poráží Prima Cool, která staví především na animovaném seriálu Simpsonovi a známých amerických sitcomech. Nejinak tomu bylo i v úterý, kdy Prima Cool za celý den oslovila v této cílové skupině 6,81 procenta publika a stala se čtvrtou nejsledovanější televizí v zemi, zatímco Nova Cinema dosáhla podílu 5,16 procenta. Ještě lepšího výsledku se Prima Cool dočkala v hlavním vysílacím čase od 19 do 23 hodin, kdy jí dalo přednost v průměru 7,13 procenta diváků ve věku 15 až 54 let u televizních obrazovek, zatímco Nově Cinema jen 5,86 procenta.

PONDĚLNÍ DATA: Seriály Panoptikum a Doktoři z Počátků se rozloučily s podíly okolo dvaceti procent

stul

Co Primě Cool tolik zafungovalo? Hned po osmé hodině večer motoristický pořad Top Gear, který si nenechalo ujít 149 tisíc dospělých diváků a 4,09 procenta publika (8,06 procenta ve věku 15 až 54 let). Hlavní večerní film na Nově Cinemě, Pravda zabíjí, sice v širší kategorii všech dospělých diváků nad 15 let dosáhl lepšího výsledku (196 tisíc diváků a podíl 5,86 procenta), v kategorii 15 až 54 let ale oslovil jen 6,82 procenta publika a zůstal za Primou Cool. Ta pak bodovala především Teorií velkého třesku, kterou si od půl desáté nenechalo ujít 184 tisíc dospělých diváků a 5,22 procenta publika (9,05 procenta ve věku 15 až 54 let), a také Simpsonovými, zejména pak epizodou nasazenou od 19:50, již zhlédlo 160 tisíc dospělých diváků a 4,90 procenta publika (9,95 procenta ve věku 15 až 54 let).

V placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky celodenních a večerních podílů v cílových skupinách D15+ a D15-54 a přehledy TOP 5 pořadů za jednotlivé programy České televize, Novy, Primy a TV Barrandov.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

50 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+