Více

Prima Cool ani Prima Klub pro Slováky vysílat nebude

Slovenští diváci, kteří se těšili, že uvidí v kabelových rozvodech nové kanály televize Prima nazvané Prima Cool a Prima Klub, budou zklamání. Vedení FTV Prima se totiž rozhodlo, že bude programy distribuovat pouze pro Českou republiku. Pro server Mediálne.sk to uvedla mluvčí Primy Jana Kocová. Navíc pouze pro toto území má licenci. Oficiální souhlas tak od Primy kabeloví operátoři na Slovensku nedostanou.

Možností, jak by se Prima Cool mohla objevit alespoň v nějaké platformě u našich východních sousedů, je zařadit program do satelitního Skylinku a označit ho jako testovací vysílání. Podobně už je řešeno na Slovensku šíření hlavního kanálu Primy. Prima Cool je vlastníkem jak terestrické licence, vysílat bude v multiplexu 2, tak i kabelové a satelitní.

CIF17

Podle serveru Mediálne.sk se veskrze vlažně staví k zařazování nových kanálů z Česka právě slovenští operátoři. Nabízen tu není kanál ČT4 nebo Nova, z nedávno odstartovaných televizí pak TV Barrandov. Jiná situace pak vládne v tuzemsku. U nás jsou nabízeny v kabelových sítích povětšinou všechny slovenské programy. Některé DVB-C sítě nabízejí už i JOJ Plus.

DigiZone.cz se této problematice podrobně věnoval v článku Markíza i Trojka od STV přidání na karty Trade&Technology odmítají, a to loni v srpnu. Tehdejší sliby slovenských televizí na odstranění svých kanálů z českých kabelovek, ale, jak je vidět, vyzněly do ztracena a zůstalo tak pouze u slibů.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 25. 2. 2009 18:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+