Více

Přehled televizorů za 30 000 až 50 000 Kč na českém předvánočním trhu

V posledním letošním přehledu se vydáváme na cenovou hranici, u které už pomalu končí běžné přístroje a začínají se – ve slevách – tu a tam objevovat perly.

Kdo hledá, ten najde, i když těžko říci, zda jsou ceny nižší, resp. slevy vyšší, před Vánoci anebo po nich. Co si vzpomínám, bylo to takříkajíc „šuma fuk“. Ostatně sami se o tom můžete přesvědčit v článku Začaly povánoční slevy. Jak moc klesly ceny televizorů?, který vyšel loni 29. prosince.

Jak to bude letos, netuším, ale pochybuji, že je ve většině případů v základních kategoriích do nějakých patnácti, dvaceti tisíc kam jít. Nabídky na českém televizním trhu jsou někdy totiž natolik ojedinělé, že se ani těm největším šetřílkům nákup v zahraničí nevyplácí. Nicméně v kategorii kolem čtyřiceti, padesáti tisíc a výše by to už platit nemuselo. To ale momentálně není předmět našeho zájmu, takže se vraťme k tématu, jímž je nabídka v cenové relaci mezi třiceti a padesáti tisíci korunami.

NEZAPOMEŇTE SI PŘEČÍST:

Nabídka rozmanitá, tu a tam i perla

V rámci střední, resp. vyšší střední třídy najdeme pár opravdových zajímavostí, ale jak jsem naznačil, povětšinou ve slevách. Tedy pokud nepočítám 32palcový Loewe Connect (81 cm), což je ostatně taktéž skutečná perla, která vlastnostmi nezapadne ani ve srovnání s velmi, ale velmi drahou televizní produkcí vlastní nebo i jiné značky. Přesvědčit se o tom budete moci zanedlouho v recenzi…

A když jsem u toho: značky jako GoGEN, Hyundai, JVC či Sencor v dané kategorii nic nenabízejí, resp. v daném období jsem nikde nic nenašel, a nenarazil jsem ani na Sharp. Ten má ovšem existenční problémy.

Nabídka je v kategorii 30–50 tisíc rozmanitější než níže, což je způsobeno i oněmi perlami, které mohou být, a někdy také jsou, opravdu výjimečné kousky. Pokud ale skutečně toužíte po opravdu kvalitním obrazu, musíte ještě výše, i když vám to může připadat zvláštní.

Jinak v této kategorii už jen málokdy narazíte na televizor, který by jednak nebyl „smart“ a jednak by neměl zabudované bezdrátové Wi-Fi připojení. Tohle je už naprostý standard, který velmi často doprovází ať už aktivní, či pasivní 3D, které ovšem dnes už prakticky nikoho nezajímá, takže ho ani nezmiňuji.

Co naopak pozornost přitahuje, je podpora hybridního televizního vysílání HbbTV. Ta je hlášena u všech výrobců a nenarazil jsem na žádný „chytrý“ televizor, který by to nezvládal.

Na verzi HbbTV 2.0 si ale ještě musíme počkat, i když už možná bude v některých modelech pro sezónu 2016/17.

Thomson 65UA6606 stejně jako jeho stájový kolega 55UA8696 mj. nabízejí i nejmodernější Wi-Fi ac, které nyní naleznete málokde (v podstat jen u Samsungu). Firemní stránky však uvádějí i H.265/HEVC, ovšem bez konkrétní informace o tom, zda je k dispozici i na tunerech DVB-T2/S2.

Autor: Thomson

Thomson 65UA6606 stejně jako jeho stájový kolega 55UA8696 mj. nabízejí i nejmodernější Wi-Fi ac, které nyní naleznete málokde (v podstatě jen u Samsungu). Firemní stránky však uvádějí i H.265/HEVC, ovšem bez konkrétní informace o tom, zda je k dispozici i na tunerech DVB-T2/S2.

Jak číst tabulku

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+