Více

Přehled televizorů za 20 až 30 tisíc Kč na českém předvánočním trhu

V této cenové relaci už najdete i pár zajímavých kousků. Prohnuté obrazovky, Bluetooth 4.0 či třeba zdvojené tunery. Ceny zkrátka opět poklesly.

V kategorii, která by se dnes dala označit jako v podstatě střední třída (nebo alespoň její počátek, tedy nižší střední třída), si vybere každý trochu náročnější divák, ať už hledá rozlišení Full HD, nebo Ultra HD (4K). Nemůže tu ale ještě čekat perfektní obraz. Nebo může, ale jen tu a tam, a to především proto, že každoročně před koncem roku někdy i velmi výrazně klesají ceny. Opravdová kvalita se však po rozbití tradičních kategorií společně s redefinováních vlastností, zejména obrazových, posunula výše, nebo také o dost výše.

V cenové relaci 20 až 30 tisíc Kč je však dostatečně široký výběr na to, aby byl zmiňovaný náročnější zájemce uspokojen a ještě měl pocit, že může mít právo na nějaké specialitky typu kvalitnější Wi-Fi připojení či prohnutá obrazovka, což ovšem při daných maximálních úhlopříčkách představuje pouze čirý marketing. O tom, co je opravdu důležité, tj. o lepší elektronice a obrazovkách, tato dalo by se říci přechodová kategorie povětšinou není, i když občas narazíte alespoň na IPS.

Přehled jsem tentokráte sdružil do jedné tabulky, v níž najdete základní parametry a ceny více než dvou desítek zajímavých a často velmi prodávaných televizorů nebo prostě jen těch, které mi v testech přišly hodně zajímavé. Jsou tu ale i takové, kterým jsem vytýkal příliš vysokou cenu, a protože mezitím významně poklesla, hlavní námitka se ztratila, a tudíž opravdu stojí za pozornost. Jen si buďte vědomi toho, že některé značky, jako například Loewe, Sencor či Sharp, nic v této cenové relaci nemají, ať už z toho či onoho důvodu. V druhých dvou případech je to však nejspíše jen přechodné, i když se povídá něco o tom, že i Loewe chystá televizor v ceně kolem 1000 €.

NEZAPOMEŇTE SI PŘEČÍST:

Na počátku střední třídy nabídka trochu splývá

Pokračování článku si můžete přečíst v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+