Více

Přehled televizorů mezi 10 000 a 20 000 Kč na předvánočním trhu

Nejprodávanější segment zahrnuje neuvěřitelnou škálu úhlopříček, funkcí i výbavy. Různé je také rozlišení a operační systém. Mj. tu najdete už i 4K.

Popisovat nabídku v této cenové relaci je práce nad hlavu a také na hodně dlouho. Jednoduše řečeno, je tu už prakticky všechno a výjimku představují jen obrovské úhlopříčky nad 127, resp. 140 cm, vymazlené funkce typu kamera rozlišující váš obličej či snímající vaše pohyby apod.

Jinak je to opravdu už průřez nabídkou moderních i jednodušeji (jednoduše) podaných přístrojů, ať už povětšinou „chytrých“, nebo takříkajíc „hloupých“.

Přejete si linuxový operační systém?

Jak je libo.

Chcete rozlišení Ultra HD (4K)?

I to tu je.

Požadujete „jen hloupý“ televizor?

I takový se tu najde, a dokonce i „speciálně takový“, který má mít vysloveně „videofilní“ charakter.

Alespoň v tomto smyslu hovoří o Full HD řadě 6300 její výrobce, společnost TP Vision prodávající televizory pod značkou Philips.

NEZAPOMEŇTE SI PŘEČÍST:

Zastoupeny jsou prakticky všechny značky

Nabídka je opravdu přeširoká a v této cenové relaci se už potkávají masové značky s těmi menšími a vysloveně malými. Nenarazíte tu na OLED ani řadu Samsung SUHD a také například na výrobky německé společnosti Loewe. Ty, co myslí dopředu, naopak potěší fakt, že už tu jsou televizory s podporou kodeku H.265/HEVC na tuneru, resp. tunerech, i když podstatně více jich bude v nabídce pro sezónu 2016/2017.

Vedle pěti největších masových značek, tedy LG, Panasonicu, Philipsu (TP Vision), Samsungu a Sony, je tu zastoupen i Sharp a také řada menších a malých výrobců, jako GoGEN, Hyundai, Orava, Sencor či Thomson.

Z nabídky velkých obchodů naopak prakticky mizí (alespoň co bylo vidět při zpracovávání tohoto přehledu) Grundig, Hitachi, Mascom či třeba Finlux a objevují se vysloveně jen občas.

Nejnověji jsem pak zaregistroval příchod JVC, byť z velkých obchodů pouze v jednom.

V každém případě výběr je přebohatý jak co do značek, tak co do výbavy i rozlišení. U něj narazíte dokonce ještě i na HD Ready, ale v drtivé většině případů jde o tzv. hotelové televizory, které zde záměrně neuvádím.

Běžná nabídka začíná na rozlišení Full HD, které hraje v uvažované cenové relaci vysloveně prim. Podstatně méně je už televizorů s Ultra HD (4K).

Ale jsou.

V případě úhlopříčky je spodní hranicí 32 palců (81 cm), vrcholem je pak 50, resp. 55 palců, tedy výše zmiňovaných 127, resp. 140 centimetrů.

I levné televizory „malých“ značek už dnes mají k dispozici ovládání přes mobil či tablet a někdy také sdílení obrazovky prostřednictvím Wi-Fi Miracast. Nebo dokonce převzetí vysílání z TV tuneru. A to už je opravdová bomba! (Gogen TVL 50248 WEB, 14.990 Kč, 127 cm.)

Autor: Gogen

I levné televizory „malých“ značek už dnes mají k dispozici ovládání přes mobil či tablet a někdy také sdílení obrazovky prostřednictvím Wi-Fi Miracast. Nebo dokonce převzetí vysílání z TV tuneru. A to už je opravdová bomba! (GoGEN TVL 50248 WEB, 14 990 Kč, 127 cm)

Jak číst tabulku

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+