Více

Přehled malých vnitřních i vnějších antén (nejen) pro DVB-T/T2

UVNITŘ TABULKY – Po roce se vracíme k tématu pokojové antény, které jsme však rozšířili i o kompaktní antény vnější, třeba na balkon či zeď. Jsou tu ale i takové, které zvládají FM či DAB.

Náš v pořadí druhý přehled těchto výrobků na českém trhu (první se věnoval pouze pokojovým anténám) opět není a ani nemůže být úplný. Nabídka je velice široká a zjevně ještě vzrostla. Stejně jako před rokem, je tu i nyní snaha o uvedení co nejvyššího počtu výrobců a co nejširšího počtu variant. Najdete tu tudíž jak kruhové či kombinované antény, tak ploché i čistě pasivní prutové. Pokud měl jeden výrobce více podobných antén, vybral jsem tu lépe vybavenou a přednost měla taková, která měla zabudovaný filtr pro 4G/LTE.

Tabulky ke stažení jsou zaměřeny zejména na nové výrobky; pokud to tedy šlo, resp. pokud byla u dané značky k dispozici nová nabídka. U těch, které na trhu zůstávají z minulého roku, jsou aktualizovány ceny (v řadě případů vzrostly), případně parametry, i když to někdy vypadá, jakoby výrobce zachoval název a parametry změnil. Možná ale jde jen o jejich doplnění.

Původní přehled s původními tabulkami zůstává v předplatitelské sekci zachován, článek je do druhé verze převzat a aktualizován tam, kde to bylo vzhledem ke změněné nabídce zapotřebí, případně rozšířen (Hama či třeba Evolveo).

I v galeriích výrobků, pokud to bylo možné, uvádím zejména novinky, další fotografie je tak možné najít v původním přehledu. Typickým příkladem je pak Gogen, který má v přehledové tabulce doplněny další dva typy, které jsou k vidění i v galerii.

Pokud jde o malé kompaktní vnější antény, i jejich počet evidentně roste a rozšiřují se i cenové relace. V kategorii pod 500 Kč jich tak je více.

A ještě poznámka pro ty, kteří se v dané problematice příliš neorientují, resp. se chtějí dozvědět více. Ti si mohou o digitálním příjmu televizního vysílání, základních druzích antén a také o možnosti využít některé pomůcky pro ladění signálu v případě, že se nachází příliš daleko, nebo naopak příliš blízko vysílače přečíst zde, resp. na následujících odkazech.

K TÉMATU: Typy pokojových antén a rady pro výběr

Prvky anténních rozvodů

Celý speciál „Antény pro digitální příjem televize“

Přehled pokojových antén (nejen) pro DVB-T (1. přehled, čistě vnitřní antény)

Ruší vám 4G/LTE televizní signál? Nevolejte do servisu, jde to i zdarma

Problematika LTE, oznámení rušení a interaktivní mapa s přehledem vysílačů (viz část Informace o zkušebním provozu základnových stanic LTE) u Českého telekomunikačního úřadu

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz  Najdete v něm několik galerií a mj. také dvě tabulky ke stažení s cenami a parametry více než 70 antén nejrůznějších provedení a od nejrůznějších výrobců.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+