Více

Vybíráte lepší chytrou televizi? Přehled těch nejlepších mezi 20 a 40 000 Kč

V třetím předvánočním přehledu se budeme věnovat dražším chytrým televizorům patřícím k něčemu, co by se dalo označit jako střední třída

Jak jste mohli vidět z našeho předchozího přehledu Smart TV na českém trhu, nejlevnější se dá pořídit za méně než pět tisíc korun. V ceně do 20 000 Kč, jak bylo také vidět, se nabídka momentálně – vedle nejnižší cenové relace – soustřeďuje kolem deseti tisíc, dalším stupněm je pak zhruba 15 000 Kč.

V naší cenové relaci 20 000 až 40 000 se už bavíme o třídě vyspělých plochých a rovných televizorů (na prohnuté dosáhneme pouze u Samsungu) s LCD obrazovkami s rozlišením Full HD (Ultra HD jsme věnovali samostatný článek – viz odkaz níže). Díky tomu, že ale od uvedení některých uplynula „trocha vody“, dostávají se nám sem i nabídky z vyšší střední třídy a hlavně pár zástupců z té nejvyšší Full HD třídy. Proto nepracujeme s doporučenými koncovými cenami jako v testech jednotlivých výrobků, nýbrž s cenami za které televizory koupíte v seriozních obchodech.

Co do úhlopříček se u běžné produkce těsně nad dvacet tisíc bavíme většinou o rozmezí 46ʺ (117 cm), 47ʺ (119 cm) až 55ʺ (140 cm). S tím, jak se zvyšuje vybavenost a kvalita například resamplování a elektroniky vůbec, se dostáváme do vyšších řad ve kterých se dají najít i úhlopříčky menších rozměrů (od 107 cm, tj. 42ʺ).

stul

Základ nabídky v naší cenové relaci spočívá v úhlopříčkách 127-140 cm (50ʺ-55ʺ) i když tu najdete i televizory s 60ʺ, tedy se152 cm.

Televizor Panasonic TX-60AS800E (39.990 Kč) patří do nejvyšší Full HD řady tohoto výrobce. Má špičkovou výbavu a v testu obstál na výbornou!


Televizor Panasonic TX-60AS800E (39 990 Kč) patří do nejvyšší Full HD řady tohoto výrobce. Má špičkovou výbavu a v testu obstál na výbornou!

Co charakterizuje chytrý televizor v sezóně 2014/15

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+