Více

Přehled chytrých televizorů v cenové relaci 40 až 100 tisíc korun

V dalším předvánočním přehledu se budeme věnovat drahým chytrým televizorům. Ty nejdražší s úhlopříčkou i přes dva metry si schováme na později…

Ceny nad čtyřicet tisíc, nebo také nad sto, jsou vyhrazeny naprosté špičce, a to i když se bavíme pouze o rozlišení Full HD, protože Ultra HD jsme se věnovali v samostatném přehledu. A i když jsme jako vrchol určili 100000 Kč, v praxi budeme s nejdražšími modely o dost níže – na 70, 80 tisících.

V přehledu nenajdete u nás problematické Sony, Toshiba tentokráte chybí z jiného důvodu – v dané cenové relaci Full HD televizor nemá. Zařadit jsem také chtěl Sharp, který má dva zajímavé modely (LC-60UQ10E, 42␣990 Kč, 152 cm a LC-70UQ10E, 78␣990 Kč, 178 cm), ale bohužel se s firmou nepodařilo navázat kontakt a ověřit některé zásadní údaje. Obecně vzato pak záměrně vyřazujeme hotelové přístroje, protože představují zcela jinou kategorie a zcela odlišný přístup. Nebo by alespoň být měl, pokud to někdo s touto specifickou skupinou myslí vážně.

MIF17

Co charakterizuje chytrý televizor v sezóně 2014/15

  • Velmi výrazný pokles cen (resp. zvýšení výbavy) chytrých televizorů, takže nyní začínají na necelých pěti tisících a míří kamsi za pět set tisíc.
  • Zvýšená výbava, která je už v námi uvažované cenové naprosto špičková a zahrnuje mj. hlasové ovládání často už i v češtině, druhý stylový, někdy pohybový a jindy dotykový ovladač a mj. poměrně často i zabudovanou kameru s rozpoznáváním obličeje a řízením přístupu k jednotlivým funkcím TV, resp. přímo ke konkrétním kanálům. Někdy tu je také zdvojená tunerová sadu se skutečným PiP (Picture in Picture – obraz v obraze) na kterou jsme občas narazily i o kategorii níže. Tyto televizory sice už nejsou výkladní skříní každé značky, tuto roli převzalo letos především Ultra HD, ale stále tu je – alespoň se zvyšující se cenou – prémiový design a nechybí ani poslední vychytávky typu nové operační systémy (Android, WebOS). A samozřejmě také prémiové funkce jako ovládání TV přes internet či přehrávání nahraného pořadu na dálku, převzetí tuneru na mobil či tablet, atd. Tady ale vždy záleží na značce a přístupu!
  • Bez výjimky tu je už zabudované Wi-Fi někdy i standardu „n“ a na 5 GHz („ac“ jsem zatím nikde neviděl) a také Bluetooth, které se však až na pár výjimek dá využít jen pro aktivní 3D brýle, myš či klávesnici. Občas se ale na něj dá (Panasonic) napojit i externí reproduktor…
  • I zde platí, že pokud požadujete telefonování přes Skype, ověřte si, zda je kamera s mikrofony integrovaná, nebo se musí dokoupit, protože někdy se prostě z designového hlediska nehodí (tady už to penězích většinou nebývá).

Poznámka: v prvním přehledu Smart TV do 20␣000 Kč najdete i kapitolu „Co chytrý televizor umí a co neumí“, takže vás v případě vašeho zájmu odkazuji tam (viz odkaz zde).

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+