Více

Předvánoční přehled televizorů v ceně mezi 10 000 a 20 000 Kč

UVNITŘ TABULKA S PARAMETRY – Nejprodávanější část nabídky dokáže překvapit. Najdete v ní totiž i technologie, do kterých by to před nedávnem ještě nikdo neřekl.

V této cenové relaci je k mání všechno možné. Jsou tu jednoduché televizory i ty chytré, je tu rozlišení Full HD i Ultra HD a v neposlední řadě tu jsou – u Smart TV – i linuxové operační systémy či přístroje bez nich. Odlišností je relativně dost, včetně nastupujícího HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah).

Dobře si vybrat je tak řádově složitější než v jiných kategoriích. Nenajdete tu sice úplně všechny značky, typicky o Loewe si můžeme nechat jen zdát, ale jsou tu „prakticky všichni“. A nabídka je hodně široká zejména u masových výrobců.

V tabulce, která je níže ke stažení (PDF i XLS), jsou uvedeny základní parametry sedmdesáti televizorů. Seřazeny jsou podle výrobců, v Excelu vám ale nic nebrání udělat si třídění vlastní. Třeba podle úhlopříčky.

NEZAPOMEŇTE SI PŘEČÍST: Přehled televizorů s tunerem DVB-T2/HEVC (listopad 2016)

Podzimní přehled set-top boxů pro příjem DVB-T2/HEVC do pěti tisíc korun

Máte doma tuner DVB-T2? A neumí náhodou jen H.264? (přehled TV pro T2/HEVC z dubna 2016)

Certifikace u ČRa má řešit reálnou kompatibilitu s budoucím pozemním TV vysíláním

TABULKU KE STAŽENÍ se seznamem vybraných TV a jejich základními parametry najdete na konci článku

Do tabulky jsme zařadili výběr z nabídky všech možných výrobců nalezených v e-shopech velkých prodejců. Posloužit by vám měla pro první přiblížení před nákupem, protože nikdo nenabízí všechno, ať už jde o výrobce, nebo zejména o e-shop.

V dalším kroku je pak dobré ověřit si, zda je na tuneru DVB-T2 podporován kodek H.265/HEVC, pokud tedy vyžadujete kompatibilitu s budoucím pozemním vysíláním. V tomto ohledu mohou pomoci i naše veřejné přehledy, které najdete na odkazech výše. U Smart TV je pak pochopitelně důležitý i druh připojení do vaší domácí počítačové sítě, resp. na internet. Drtivá většina vybraných televizorů už má Wi-Fi zabudovánu, je tu ale i tzv. Wi-Fi Ready říkající, že přístroj je na bezdrátové připojení připraven. Jen musíte dokoupit rozšíření přes USB. I to je z tabulky vidět. V každém případě, pokud budete připojovat televizor přes Wi-Fi, nezapomeňte na váš směrovač (router). Většinou nepředstavuje závratně velkou investici, ale pokud je obstarožní, může život s chytrou TV pořádně zkomplikovat.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Najdete v něm základní parametry a aktuální prodejní ceny 70 vybraných televizorů ve zmiňované relaci napříč značkami, včetně těch menších i malých.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+