Více

Předsedové RRTV a ČTÚ: diginovelu přijměte už v prvním čtení!

Poslanecká sněmovna by měla projednat a schválit vládní návrh diginovely ve zkráceném řízení a hned v prvním čtení. Myslí si to předsedové Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) Václav Žák a předseda Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Pavel Dvořák. Ve společném komentáři, který dnes otiskly Hospodářské noviny, varovali před snahou lobistů novelu změnit.

stul

Lze jen doufat, že Poslanecká sněmovna projedná zákon v rámci prvního čtení. Omezil by se tím na minimum vliv lobbistických skupin, které by mohly vládní návrh změnit k nepoznání, píší Žák a Dvořák v textu, který se věnuje především otázce vypínání analogového televizního vysílání na Domažlicku. Na rozdíl od jiných zemí, kde se právní úpravy přijímaly s tří až pětiletým předstihem, u nás je stále děláme v průběhu procesu, dodali.

Podle předsedů obou státních regulačních orgánů je třeba uvítat, že politická reprezentace pochopila složitost procesu, jakým přechod na digitální vysílání je, a po létech odkladů připravila solidní právní rámec, který může zabezpečit rychlý postup k vypnutí analogu a nabídce atraktivních programů pro diváky.

14 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 8. 2007 19:08

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+