Více

Předseda Rady ČTÚ: Není důvod pro digitalizaci FM pásma

Výsledky měření pokrytí digitálním a analogovým signálem budou zveřejněny na webu ČTÚ v březnu. Český telekomunikační úřad se snaží kooperovat výsledky s Radiokomuni­kacemi a Českou televizí a dávat je na web co nejdříve. Předseda Rady ČTÚ Pavel Dvořák zopakoval, jaký je zoufalý stav některých antén, které přirovnal k vlaštovčím hnízdům. Dvořák zároveň řekl, že ČTÚ dával stanovisko k digitalizaci rozhlasu.

Podle názoru úřadu je digitalizace rozhlasu plně v rukou trhu, ale souhlasí s názorem RRTV, že trh by se měl liberalizovat. Nemyslí si, že by mělo dojít k zvýhodnění některých subjektů a vytvořit bariéra pro nové stanice. ČTÚ zatím nevidí jakýkoliv tlak na uvolnění FM pásma pro jinou službu. Nevidí tedy důvod, proč by se měla digitalizace odehrávat na tomto pásmu.

Předseda Rady ČTÚ mluvil také o multiplexu 4. V současné době podle Dvořáka běží jednání s některými subjekty, ale nejsou uzavřena a vše je ve fázi běhu. Multiplex 4 by podle něj měl být podpůrnou síti. Skluz v budování zde pochopitelně je. Zároveň se tak trochu zastal Telefóniky O2, že není možné sankcionovat někoho, kdo nemá zákazníky.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 20. 1. 2009 15:17

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+