Více

Předseda Rady ČT necítí žádný tlak na volbu generálního ředitele

Volba nového ředitele České televize se nezadržitelně blíží, její první kolo se uskuteční již za necelý měsíc – 13. května, a předseda jejího kontrolního orgánu Jiří Baumruk ve vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 uvedl, že necítí žádný tlak na tento akt, a to ať už mediální nebo jiný.

CIF17

Tlak vnímá každý tak, jaká je situace. Když je zodpovědností Rady ČT vybrat a jmenovat generálního ředitele, bere to každý určitě zodpovědně, konstatoval Baumruk. Vyčinil však médiím, že svým přístupem, a to ať už pozitivním nebo negativním, do určité míry volbu ovlivňují. Současnému šéfovi veřejnoprávního média z Kavčích hor Jiřímu Janečkovi končí mandát v červenci a členové Rady ČT tak musí vybrat pět uchazečů a z nich pak ve druhém kole určí nového generálního ředitele.

Baumruk odmítl, že by rada nějak vedení televize nadržovala nebo s ním byla zvlášť spokojená. Výhrady prý bude mít vždy, a to ať půjde o kohokoliv. Kdyby kontrolní orgán neměl nikdy výhrady k vedení, nebyl by ani kontrolním orgánem. Rada v jakémkoliv složení by měla výhrady k současnému i ke kterémukoliv jinému řediteli, konstatoval šéf Rady ČT. Pozitivně naopak vidí rozvoj současných digitálních okruhů ČT 24 a ČT 4. Daří se postupně specializovat jednotlivé okruhy tak, jak by měly být specializovány, řekl Baumruk a dodal, že lepší by podle jeho názoru měla být komunikace směrem k divákům.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 15. 4. 2009 17:54

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+