Více

Před soudem je další žaloba proti udělení digitálních licencí

Městský soud v Praze dnes projedná další z pěti žalob proti výsledku licenčního řízení na provozovatele zemských digitálních televizí. Podle serveru iHNed.cz je na řadě společnost Galaxie sport, vlastník stejnojmenného kabelového a satelitního kanálu, která se ucházela o licenci pro placený digitální program Sport 2. Vysílací rada ale Galaxii vyřadila, protože nechtěla v první fázi digitalizace dát prostor placeným televizím, ale ani žádnému sportovnímu programu.

stul

Galaxie sport má stejného vlastníka jako televize Nova, jejíž provozovatel, společnost CET 21, minulý týden u soudu s podobnou žalobou proti udělení digitálních licencí uspěla. Rozsudek ale dosud nenabyl právní moci a Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) a úspěšní žadatelé o licence nyní čekají na jeho písemné vyhotovení. Podle něho se pak Rada rozhodne, jak bude dále postupovat, a digitální televize zváží další právní kroky.

Soud má projednat ještě žaloby společností Step PR, Minority a FTV Prima (provozovatele televize Prima). U posledních dvou ale řízení přerušily kasační stížnosti dalších neúspěšných žadatelů o digitální licence, kteří se domáhají práva být osobou zúčastněnou na řízení. V případě Primy takovou stížnost podala prostřednictvím CET 21 televize Nova.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+