Více

Převzaté programy v DVB-T? Ne, říká Radim Pařízek

Přechodné udělování krátkodobých registrací pro vysílání převzatých programů v zemských digitálních multiplexech odmítá ředitel digitální televize Pohoda Radim Pařízek. Na rozdíl od některých kolegů z Asociace digitálních televizí, kteří takové vysílání už praktikují, si myslím, že převzaté programy do terestrického vysílání nepatří, řekl Pařízek serveru DigiZone.cz.

Registrace se má podle Pařízka omezovat pouze na kabelové a satelitní vysílání tak, jak je tomu nyní. Připravovaná „supermininovela“ vysílacího zákona ale počítá s tím, že do doby, než se vyřeší spor o platnost licencí nových digitálních programů, bude možné multiplexy obsadit převzatými programy. Ustanovení by zároveň otevřelo cestu pro převzaté televizní vysílání v DVB-H, tedy zemské digitální televize pro mobilní telefony.

Generální ředitel digitální TV Barrandov Petr Chajda a šéf zpravodajského kanálu Z 1 Martin Mrnka se už dříve pro server DigiZone.cz vyjádřili v tom smyslu, že převzaté vysílání v zemských digitálních sítích jim nevadí. Zákon podle nich ale musí jasně stanovit, že ve chvíli, kdy budou uděleny licence pro originální DVB-T programy, musí jim převzaté televizní kanály uvolnit místo v multiplexech.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+