Více

Pražské „ambilightování“ a „muzicírování“: české ozvěny berlínského veletrhu IFA

Veletrh IFA 2015 ukázal všemožné televizní novinky. Osahat si je tam v klidu ale nejde a právě k tomu byla nyní příležitost v Praze. Stálo to za to.

Jako první se českého podzimního představování ujala společnost TP Vision, výrobce televizorů se značkou Philips. Vše proběhlo neformálně ve stejně neformálním prostředí bitcoinové kavárny Paralelní Polis, i když to nejzajímavější, tedy řada PUS8601 s oddělitelnými reproduktory a projektorový systém Ambilux, bylo stále ještě ve fázi vzorků. Na místním zastoupení však byla vidět zřetelná úleva, že se podařilo do Prahy dostat alespoň to.

Není divu.

Tyto dva výrobky jsou hodně unikátní, a pokud zatím nevíte, co to je Ambilux, čemuž se nelze divit, je to nejnovější verze systému osvětlení pozadí televizoru, tedy vrchol známého Ambilightu.

Nebo spíše jeho další fáze.

V nejnovějších vysloveně vychytávkových verzích Ambilightu za poslední rok dva je znát, že zřetelně rozšiřuje obrazové vnímání, o čemž jsem se sám několikrát přesvědčil. Dnes vám – v podrobné galerii – ukážeme jeho nástupce v podobě projektorového Ambiluxu, stejně jako unikátní systém oddělitelných reproduktorů u série PUS8601. Na setkání jsem si právě ten důkladně osahal, i když bylo zřejmé, že vzorek nehraje zcela ideálně.

To ovšem nepřekvapí.

Finalizace povrchu a provedení však byla jasně dotažená.

Projektory namísto LED žárovek

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+