Více

Pražané jsou na analogu závislí méně než se zdá

Ředitel projektu digitalizace České televize Pavel Hanuš v diskuzi na tiskové konferenci týden před vypnutím analogu uvedl několik argumentů, proč by se s vypnutím Žižkova nemělo dále čekat. Podle něj je na terestrickém příjmu závislá jen jedna třetina pražských domácností, z nichž většina už přijímá televizi digitálně.

Analogová tma se na kanálu ČT2 projevila ze Žižkova a Cukráku, kde bylo vysílání již ukončeno, no tento fakt se neprojevil na sledovanosti. Podle průzkumů až 94 procent diváků ČT2 má zabezpečený její příjem v tomto regionu, tudíž jen šest procent diváků zůstává závislých na analogovém terestrickém vysílání. Digitální vysílání ze Žižkova a Cukráku všech původních analogových programů je již v provozu, proto není problém, aby na něj diváci přešli.

Tudíž na analogovém terestrickém vysílání z těchto dvou vysílačů je reálně závislých jen šest procent Pražanů. Pokud se budou chovat tak jako v jiných regionech, tak jen 1–2 procenta mohou mít s přechodem nějaký problém. „Prosím, bavme se o reálných číslech a zasazujme je do reálného kontextu,“ vyzval šéf digitalizace ČT.

13 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 27. 4. 2009 9:42

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+