Více

Pravidelné širokoúhlé vysílání ČT 4 Sport od ledna 2008

Sportovní fanoušci s televizory o poměru stran 16:9 mohou zajásat. Česká televize (ČT) se rozhodla od ledna příštího roku přejít na pravidelné širokoúhlé vysílání programu ČT 4 Sport. Serveru DigiZone.cz to sdělil ředitel techniky ČT Rudolf Pop, který však dodal: V poměru 16:9 budeme vysílat jen takové pořady, které byly jako širokoúhlé už připraveny. Nechceme dodatečně upravovat již vyrobené pořady 4:3 do tohoto formátu, protože tím divák přichází o původní kompozici obrazu.

Narážka ředitele techniky ČT směrovala nepřímo ke kolegům na Barrandov do televize Nova. Komerční televize zavedla vysílání zpravodajství a publicistiky ve formátu 16:9 od poloviny letošního října. Novinka přímo vyplývala z přechodu stanice do nového, moderního objektu zpravodajství. Například ve Sportovních novinách se ale česká komerční jednička chová k divákům nesportovně. Reportáže ze zahraničí, zejména z kanadsko-americké NHL, totiž sama přijímá ve formátu 4:3 a do širokoúhlé podoby je pouze ořeže. Diváci jsou tak připraveni o část obrazu nahoře i dole [1. JPG, 299 kB; 2. JPG, 254 kB].

Na zpravodajství v poměru stran 16:9 si myslí i ČT. Přechod zpravodajství na širokoúhlý formát je v plánech na rok 2008. Úprava režie Studia 6, odkud vysílá například Dobré ráno, byla jedním z kroků, které této změně předcházejí, uvedl Rudolf Pop pro server DigiZone.cz. Přesný termín nasazení širokoúhlého zpravodajství ještě sdělit nechtěl, ale na přípravě se podle něj již pracuje.

30 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 12. 11. 2007 12:14

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+