Více

Praha dnes hostí zasedání představitelů národních regulačních orgánů EU

Dnes a zítra se v Praze koná první zasedání skupiny regulátorů v rámci Evropské unie European Regulators Group – ERG. Hostitelem a organizátorem pražské akce je Český telekomunikační úřad, který má na starosti správu kmitočtového spektra České republiky. Zasedání se zúčastní nejvyšší představitelé národních regulačních orgánů členských států EU a zástupci Evropské komise. Informovala o tom mluvčí Telekomunikačního úřadu Dana Makrlíková.

Hlavními tématy zasedání bude současný stav projednávání revize regulačního rámce, zřízení nového poradního orgánu pro elektronické komunikace, nový návrh doporučení Evropské komise o službě NGA (Next Generacion Access) a rozšíření spolupráce mezi European Regulators Group a Skupinou pro politiku rádiového spektra,“ uvedla Makrlíková.

ERG je poradním orgánem Evropské komise v oblasti elektronických komunikací, který sdružuje národní regulační úřady všech členských států EU. Jako takový udává směr regulaci a rozvoji vnitřního trhu EU v oblasti elektronických komunikací a služeb dle evropského regulačního rámce.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+