Více

Praha, Brno a Ostrava mají vypnout analog v roce 2008

Český telekomunikační úřad navrhuje, aby vypínání analogových televizních vysílačů začínalo ve třech největších městech a došlo k němu už v roce 2008. Poslední verzi Technického plánu přechodu z analogového na digitální zemské vysílání úřad zveřejní zítra na své internetové stránce www.ctu.cz, a citují z ní i dnešní Hospodářské noviny. Původně se s vypínáním analogu v Praze, Brně a Ostravě počítalo až v roce 2010.

Termín 10. října 2010 jako datum definitivního ukončení analogového vysílání v České republice zůstává. Poslední oblastí s analogovým signálem bude Zlínsko, jako první analog vypne Praha (v květnu 2008). Ostrava ukončí analogové vysílání v září 2008, Plzeň v říjnu 2008, Jihlava v dubnu 2009, České Budějovice v listopadu 2009. Mimo plán proběhne přechod na digitální vysílání na Domažlicku a Ústecku, v závislosti na dohodě s německou stranou.

Do konce srpna má nad pracovní verzí Technického plánu přechodu probíhat veřejná diskuse, poté Rada ČTÚ zapracuje do návrhu připomínky a postoupí dokument vládě. Ta by jej měla nejpozději v listopadu schválit jako opatření obecné povahy. V platnost plán vstoupí 1. července 2007, tedy ve stejný den, kdy začne platit nový kmitočtový plán schválený na mezinárodní konferenci ITU v Ženevě.

4 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 1. 8. 2006 13:34

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+