Více

Portál Ivio bojuje proti internetovým pirátům, filmy nabídne před jejich DVD premiérou

„Je to cesta, kterou se snažíme divákům nabídnout filmový obsah dříve, než se objeví na pirátských serverech,“ uvedl při této příležitosti šéf portálu Ivio Martin Paleček.

Do boje proti divákům, kteří z virtuálního prostoru stahují leckdy filmy proto, že ještě nebyly uvedeny u nás na nosiče typu DVD, případně Blu-ray, vyráží videoportál Ivio, za nímž stojí společnost Home Classic Entertainment. Zájemcům, kteří jsou si ochotni za brzké uvedení titulů zaplatit, nabídne s předstihem některé vybrané snímky. Hlavním tahákem v tomto smyslu je například francouzské drama Jen 17, jež bylo do našich kinosálů uvedeno na konci loňského listopadu. Z novinek se dále objeví na Iviu například tituly Velká oříšková loupež, Kráska a zvíře (verze 2014) nebo Krásno herce, komika a režiséra Ondřeje Sokola.

K TÉMATU: Vznikla česká obdoba videoportálu Netflix, Ivio bude konkurovat Voyu a Topfunu

K boji s internetovým stahováním ředitel Ivia Martin Paleček uvedl: Je to cesta kterou se snažíme divákům nabídnout filmový obsah dříve než se objeví na pirátských serverech stažený právě z DVD. Ivio nabízí svým návštěvníkům nejen placené tituly, ale i filmy zdarma. Rozdíl je pouze v tom, že jsou opatřeny reklamou a mají nižší kvalitu obrazu. Pokud chce zájemce vidět snímek ve vysokém rozlišení (HDTV), musí si připlatit. Ivio je pro uživatele dostupné také z mobilních telefonů a tabletů s operačním systém iOS, brzy má přibýt také OS Android. Do budoucna by měla být služba přístupná i pro majitele smart TV.

8 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 17. 6. 2014 20:29

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+