Více

Pomozte seniorům s digitalizací, vyzývá NKS

Již za dva týdny, ve středu 30. září, dojde k ukončení zemského analogového televizního vysílání v územní oblasti Plzeň. Národní koordinátor Zdeněk Duspiva v souvislosti s blížícím se termínem apeluje na občany těchto regionů, aby se přesvědčili, že jsou na přechod na digitální televizní vysílání připraveni i jejich starší příbuzní. Podobné technologické změny jsou pro seniory obecně nejobtížnější a bez pomoci mladších rodinných příslušníků si s nimi mnohdy neumí poradit, řekl Duspiva.

Informace jak zapojit set-top-box nebo jinak vyřešit přechod na digitální televizní vysílání jsou dostupné na webových stránkách www.digitalne.tv ve speciální sekci, poradí také operátoři speciální bezplatné linky 800 90 60 30. Podle výzkumu Národní koordinační skupiny pro digitální vysílání je informovanost o digitalizaci velmi vysoká (téměř 99 %), měsíc před vypnutím ale s přechodem na digitální vysílání váhalo 8 % obyvatel dotčených regionů.

Analogové vysílání v územní oblasti Plzeň bude ukončeno již 30. září, na konci října bude následovat územní oblast Praha (střední Čechy).

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 9. 2009 6:52

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+