Více

Polská televize na satelitu kóduje, otázkou je proč

Polská veřejnoprávní televize přistoupila k dnešnímu dni k zakódování některých vybraných stanic ze své národní satelitní platformy z družice Astra, kterou je možné bez problémů přijímat také v České republice. Konkrétně jde o stanice TVP1, TVP2, TVP Sport a TVP HD. Důvod, proč se tak ale stalo, není zřejmý. Na svých webových stránkách uvádí TVP tento fakt pouze jako suché konstatování.

Má snad jít o další fázi testovacího provozu? Právě to konstatuje totiž web národní satelitní platformy TVP. Server Satkurier.pl upozorňuje na to, že na příjem by v současné době měl být nutný zvláštní set-top-box umožňující příjem s kódovacím systémem Videoguard. Takovéto STB však nejsou na volném trhu dostupné a nabízejí je pouze některé kabelovky.

MIF17

Ve hře jsou tedy podle serveru dvě varianty. Buďto jde pouze o zkoušku kódování kvůli některým problematickým přenosům (zejména sport), a to ze strany kabelových společností nebo právě o nátlak operátorů na fakt, že všechny programy TVP byly na satelitu šířeny nekódovaně. Satkurier.pl však připomíná, že tento krok je pro tamní diváky rozhodně špatným znamením digitalizace, které může polské veřejnoprávní televizi jedině uškodit.

ČTĚTE TAKÉ: Chuťovky ze satelitů Astra: programy Polské televize včetně HD i pro Čechy

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 10. 10. 2009 15:19

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+