Více

Další televize, která nezahájila vysílání – Play TV zřejmě přijde o licenci

Rada pro rozhlasové a televizní vysílání zahájila správní řízení s provozovatelem programu Play TV, který se měl věnovat soutěžím a zábavě. Společnost Play Media, s.r.o., ale nezahájila vysílání v zákonem stanovené lhůtě 360 dní od udělení licence, a Rada ji proto plánuje licenci odejmout.

CIF17

Původně měl kanál působit na satelitní pozici 19,2 st. východně, kde ještě dnes vysílá i satelitní platforma UPC Direct. Společnost ale nedokázala zajistit provoz projektu. Play TV přitom chtěla svůj program vystavět podle vzoru slovenské Ring TV nebo německé 9Live, tedy na telefonických soutěžích a finančně nenáročném programu. Vysílání živých soutěžních pořadů dokonce mohla nakoupit u externích společností a nemusela tedy vynakládat vysoké investice do techniky. Podobný projekt by ale zřejmě nebyl dostatečně rentabilní, a proto se Play TV v éteru neobjevila.

RRTV v nedávné době odejmula licence i dalším třem televizím. O licenci přišla „parlamentní“ televize 24 plus i její dvě sesterské stanice – ženská Ona TV a realitní R1TV – které rovněž nezahájily vysílání.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+