Více

Philips 65PUS9809: vrcholový kousek s parádním Androidem, Ambilightem i designem

V kovu zakutý s precizním dílenským provedením tu máme nejvyšší model značky Philips, který se bude prodávat až do letošního podzimu.

Řady 8000 a 9000 byly uvedeny loni na podzim a handicap, který všechny tehdy uvedené 4K televizory mají, totiž nulová podpora kodeku H.265/HEVC a také pouze rozhraní USB 2.0, má vyvážit 4K player/streamer v ceně. Ten někdy v tomto období dostanou všichni, kteří si příslušné televizory zakoupili a zaregistrovali. Handicap tudíž může být jen „handicap“.

V porovnání s osmičkovou řadou se „9“ liší především propracovanějším Ambilightem, většími úhlopříčkami a také tím, že všechny televizory jsou už Ultra HD (4K), tudíž s jinou elektronikou.

Ambilight je čtyřstranný a když se podíváte na kultivovaně provedenou zadní stranu testovaného televizoru, kterou hyzdí jen nešťastně umístěné napájení, uvidíte LED diody opravdu po všech čtyřech stranách prakticky na samém kraji obrazovky. Při zasouvání konektoru např. do USB tak musíte přežít mírné oslnění, nebo si osvícení vypnout, jako jsem to dělal já.

Panel je – a teď už jsme u rozdílů oproti dříve testovanému Philips 55PUS9109 – zcela jiný s podsvícením Direct LED a pravým, tedy hardwarovým, lokálním stmíváním osvětlovacích LED diod podle analýzy scény. Zesilovač a subwoofer jsou sice stejné jako u nižších modelů, avšak zvukový systém je jinak dělaný (rozdíl v účinnosti si netroufám porovnat). Parádní funkcí pak může být pro někoho vylepšené přizpůsobení ostrosti podle pohledové vzdálenosti, k čemuž se ještě dostanu. Jinak pochopitelně nechybí například ani výbava v podobě zdvojených tunerů.

Philips 65PUS9809 se podobá dříve testovanému 55PUS9109 a je také vytvořen na stejné platformě Android 4.2. Je však ještě propracovanější; viz například úprava ostrosti podle pohledové vzdálenosti. Podsvícení navíc není Edge LED, nýbrž plošný Direct LED.

Autor: Philips

Philips 65PUS9809 se podobá dříve testovanému 55PUS9109 a je také vytvořen na stejné platformě Android 4.2. Je však ještě propracovanější - viz například úprava ostrosti podle pohledové vzdálenosti. Podsvícení navíc není Edge LED, nýbrž plošný Direct LED.

I u 65PUS9809 najdete geniálně vymyšlené nožičky (viz foto), stejně jako například u už dříve zkoušeného Philips 55PFS8209.

Jak bylo řečeno, televizory řady 8000 a 9000 se budou prodávat do letošního podzimu, kdy je nahradí nové modely se systémem Android TV. Uvedeny byly totiž na podzim 2014, i když do prodeje se dostaly koncem roku, resp. na počátku roku nového. Na tomto místě je třeba opět říci, že přístroje s Androidem 4.2 nepůjdou na stávající Android 5, resp. Android TV, aktualizovat. Není to možné z technického hlediska a je to jen dobře, protože by to určitě dělalo neplechu. Takto se verze 4.2 chová jako stabilní a vyzkoušený systém a narazil jsem – vedle toho, že některé aplikace nepracovaly nebo nebyly k dispozici – jen na jednu chybičku s obnovením obrazu (viz dále). A to mám na vyzkoušení třetí televizor s tímto OS.

K přístroji tentokráte nebyl bezdrátový externí subwoofer, který však dostanete v ceně. Zájemce o zvukové hodnocení ale myslím mohu s klidným svědomím odkázat na Philips 55PUS9109.

Sem, a také na recenzi „osmičkového“ modelu, vás také odkáži i s dalšími podrobnostmi, protože platforma je stejná.

stul

ČTĚTE TAKÉ:

Instalace mj. i pro osoby se speciálními požadavky

Celý článek čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+