Více

Philips 55PUS8700: design, obraz i zvuk výborný, Android TV o něco lepší

AKTUALIZOVÁNO – A máme tu první model řady 2016/17, navíc i první, který je vybaven operačním systémem Android TV ve verzi 5.1. Zklamání, zlepšení? Nechte se překvapit.

Čekání na modely z podzimní nabídky TP Vision (viz naše reportáž zde) začalo připomínat „Čekání na Godota“. Bylo to o to napínavější, že k dispozici už měla být verze 5.1 systému Android TV, do níž jsem, přiznám se dobrovolně, vkládal jisté značné naděje, protože u mobilních zařízení představovala jednoznačné plus.

Nakonec se potvrdilo, že televizor Android TV (5.1) používá, potvrdilo se dokonce i jisté vylepšení a hlavně zvýšená stabilita platformy, což je určitě nejdůležitější.

Co do uživatelského komfortu se však nezměnilo nic a například kolovat se nedá ani v menu nastavení, ani v nabídkách na tlačítku Home (Domov), což je někdy skutečně otravné. Televizor se navíc v průběhu testu choval natolik proměnlivě, že jednou funkce šla (např. přehrávání multimédií přes USB) a po jeho reinstalaci zase nikoli.

Výsledkem jsou jisté rozpaky, k čemuž se ještě dostaneme. V každém případě, pokud jste očekávali, že s novou verzí OS půjdou aplikace „přichytit“ na nějakou pozici, jako to umí konkurence, zklamu vás. Pokud jste očekávali návrat běžného „myšího“ kurzoru, zklamu vás taktéž.

Google si zkrátka jede svoje…

placené sekci DigiZone.cz najdete několik galerií, včetně přepracovaného EPG, podrobný popis a první zkušenosti s Android TV (5.1) a také televizorem jako takovým.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+