Více

Philips 55POS901F (OLED): vynikající obraz i resamplování, excelentní HDR

První televizor s obrazovkou OLED společnosti TP Vision, první OLED na našem trhu se startovní cenou pod sto tisíci korunami. Bohužel ale ne vše je pouze růžové.

Tahle OLED novinka má i další NEJ. Je například momentálně jediná s osvětlením pozadí Ambilight, které má Royal Philips, nebo také Royal Philips Electronics of the Netherlands, patentován. Je rovněž hodně zajímavá cenově, i když se k nám dostává poněkud později, protože její výrobce, společnost TP Vision prodávající televizory pod značkou Philips, dal přednost trhům, na kterých se přece jen očekávají vyšší prodeje. Nicméně už dorazila, takže se pojďme podívat, jaká je, a hlavně, co za své peníze dostanete. I když je to v rámci segmentu OLED za 89 999 Kč cenová bomba, není samozřejmě za hubičku.

O Philips 55POS901F jsme se zmiňovali už několikrát, takže si stručně shrňme, jaké technické parametry můžete očekávat. Televizor je vybaven obrazovkou OLED nevyžadující podsvícení o úhlopříčce 55 palců, tedy 140 cm, s rozlišením Ultra HD (4K) a třístranným osvětlením pozadí typu Ambilight + hue, které je umístěno nahoře a po stranách, přičemž jde propojit s vynikajícími Wi-Fi žárovkami Philips hue. Je tu i kompletní, navíc zdvojená tunerová sada, včetně kompatibility se současným, resp. budoucím zemským DVB-T2/HEVC. Vše je postaveno kolem operačního systému Android TV a jde o první televizor TP Vision, který na trh přichází přímo s verzí šest. Na tu momentálně výrobce přechází u výrobků pro rok 2016, hned poté mají následovat další, u kterých to bude možné. Itinerář najdete na odkazu níže.

A ještě poznámka: na počátku tohoto týdne nebyla data na stránkách Philipsu kompletní, resp. řada z nich byla zavádějící. Například šířka podstavce pod televizor 1 mm, pouze jednotunerové osazení (s tunery se to tu má trochu speciálně) a zajímavostí je i otazník u přehrávání videa s kompresí HEVC. Nedivte se proto tomuto údaji v bodu kompatibilita v tabulce parametrů.

NAPSALI JSME: Philips TV 2017: uveden druhý OLED, oznámeno streamování s HDR (14. 3. 2017)

Máte Philips s Androidem? Připravte se na verzi 6.0

Prodej OLED televizoru Philips 55POS901F zahájen i v Česku (23. 2. 2017)

Recenze Philips 43PUS6501 s Android TV 6

Seznam kanálů vyvoláte OK, do třídění vstoupíte přes „tři tečky“ v pravém horním rohu.

Autor: Bohumil Herwig

Seznam kanálů vyvoláte tlačítkem OK, do třídění vstoupíte přes „tři tečky“ v pravém horním rohu.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v něm mj. o chování Android TV 6, o programové nabídce EPG, podporovaných systémech HDR a nechybí ani důkladné zhodnocení obrazu a zvuku. A to nejen na testovacích souborech, ale i v rámci běžného příjmu DVB-T a také současného, velmi nekvalitního, DVB-T2/HEVC.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+