Více

Petr Dvořák: Neúspěch u RRTV nezměnil digitální plány Novy

Ačkoli nám vloni v dubnu Rada pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) neudělila pro čtyři připravované programy ve dvou multiplexech ani jednu licenci, naše digitální plány zůstávají stejné, prohlásil ředitel TV Nova Petr Dvořák v rozhovoru pro server Broadbandtvnew­s.com. Nova měla v obou licenčních řízeních pro zemské multiplexy B a C po čtyřech žádostech – na stanice Nova news, Nova film, Nova seriál a Nova sport. RRTV nejsledovanější komerční televizi v Česku tehdy neudělila nic, své jednání odůvodnila poukazem na bonusovou licenci v tzv. digitální novele.

Loňská obří restrukturace televize byla podle Dvořáka přípravou na budoucí časy. Server Broadbandtvnews.com zmiňuje také, že Nova brzy uvede novinku pro zadavatele reklamy. Místo cen inzerce stanovených na rok dopředu podle dřívějšího podílu na trhu budou sazby pro klienty proměnlivé. Petr Dvořák v rozhovoru dále řekl: Jedinou cestou, kterou se dá dnes vstoupit na český televizní trh, jsou tématické stanice. Zájemce o vysílání by měl mít ale na paměti, že podíl takových programů šířených přes kabel se za posledních šest sedm let výrazně nezměnil.

Autor komentáře Novácká cesta Chris Dziadul končí příspěvek slovy: S příchodem DVB-T, IPTV a satelitních platforem v poslední době se český trh prokazatelně mění. Ačkoli je jeho vývoj těžko předvídatelný, TV Nova na něm jistě bude hrát vůdčí roli.

3 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 2. 2007 21:46

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+