Více

Peter Blaas: UHD je těsně přede dveřmi. Chceme na něj být připraveni

S ředitelem rozvoje košické společnosti Antik Technology si povídáme nejen o novém 4K set-top boxu a televizním vysílání, ale i o inteligentní domácnosti.

Před rokem a půl jsme se v rozhovoru s Vlastimilem Lakatošem ze sesterské firmy Antik Telecom bavili o vstupu na český satelitní trh, ke kterému nakonec nedošlo. Nyní tu máme Petera Blaase, pracujícího jako Business Development Director, a zaměřujeme se na současnost i budoucnost televizního vysílání, přechod na nový 4K set-top box a chytrou domácnost.

Prozradil nám ale také konkrétní informace o chystaném 4K set-top boxu podporujícím rozlišení Ultra HD (4K) a obsah s technologií HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah).

NAPSALI JSME: Antik Telecom získal satelitní licenci pro Česko

Na český trh jste chtěli vstoupit minulý rok, tedy v roce 2016. Licenci pro satelitní vysílání jste však získali později, než jste plánovali. To bylo příčinou toho, proč jsme se v Česku nakonec dalšího poskytovatele satelitního signálu nedočkali?

Český trh je pro nás z hlediska rozvoje stále zajímavý. V uplynulém roce jsme se nakonec rozhodli soustředit síly na našem klíčovém trhu, a to především z důvodu spouštění vícero nových služeb a inovací – hybridního satelitního vysílání, nového uživatelského rozhraní pro všechny televizní služby a služeb inteligentní domácnosti.

Jak se vám na Slovensku daří?

Na Slovensku jsme čtvrtým největším operátorem v pevné síti a jsme jediní z této skupiny, který tržbami roste. Dnes poskytujeme služby více než 60 tisícům zákazníků. Například naše optická síť pokrývá více než 180 tisíc domácnosti v 25 městech.

NAPSALI JSME: Rozhovor s Vlastimilem Lakatošem z Antik Telecom o vstupu na český satelitní trh

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+