Více

Pětce hrozí přerušení vysílání. Chybí jí peníze od nového vlastníka

V případě, že se k Pětce nedostanou včas peníze od nového investora, pravděpodobně přeruší vysílání a bude rotovat pouze nekonečnou smyčku. Televizi se začíná rozpadat výrobní tým.

Celoplošná stanice Pětka, která sama sebe charakterizuje jako „televizi plnou české zábavy“, zůstává stále aspirantem na nejkratší televizní projekt v České republice. Pětku sice převzal nový vlastník, podle informací DigiZone.cz jde o majitele vydavatelství Mladá fronta Františka Savova, televize ale od něho doposud neviděla žádné peníze. Vážným problémem je, že Pětce se začíná rozpadat zpravodajský i výrobní tým. Televize úplně zastavuje studiovou výrobu.

K TÉMATU: Vlastník Pětky a TV Metropol má obstavený majetek i v Česku

Jak už informoval ve svém on-line vydání deník Blesk, Pětka počínaje dneškem nebude živě vysílat ani pořady, jako jsou Bulvárek. Netočíme, protože nemáme zaplaceno, řekla Blesku moderátorka tohoto formátu Kateřina Kristelová. To potvrdil serveru DigiZone.cz i zdroj z vedení televize, který si přál zůstat v anonymitě. Podle našich informací dokonce hrozí, že Pětka úplně zastaví vysílání a začne vysílat například pouze dvouhodinou opakující se smyčku.

ČTĚTE TAKÉ: Televize Pětka má přejít pod novou firmu TV 5 Plus, oddělí se od TV Metropol

Situace v televizi Pětka je dokonce tak vážná, že současný management nemá ani ponětí o tom, zda má televize zaplaceno za distribuci signálu Českým Radiokomunikacím. Nový vlastník s námi vůbec nekomunikuje a k těmto informacím nemáme přístup, potvrdil DigiZone.cz jeden z členů vedení. Pětka už je ve finančních problémech přesně dva měsíce, tedy od konce listopadu 2012, kdy byl jejímu původnímu investorovi Luboši Měkotovi obstaven majetek.

67 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 1. 2013 10:18

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+