Více

Spisovatel Pavel Kohout: Změnit by se mělo celé vedení České televize

Odchod programové ředitelky Kateřiny Fričové a plánovaná restrukturalizace České televize nestačí, mělo by se změnit celé vedení ČT. Myslí si to spisovatel Pavel Kohout, který v uplynulých měsících ostře kritizoval Kateřinu Fričovou za to, že nepřijala jeho scénáře k adaptaci povídek Karla Čapka. Současný stav ČT – a tím myslím i náladu osazenstva – je tak špatný, že bude asi zapotřebí úplně nového vedení, řekl Kohout v rozhovoru pro aktuální vydání týdeníku Reflex.

K TÉMATU: Pavel Kohout je lhář, říká programová ředitelka České televize

Od přátel z televize se dozvídám, že navržené reformy mají hlavu a patu – problém je v tom, že není instalována pevná, důvěryhodná struktura vedení, jež by zaručila, že budou provedeny, vysvětluje Kohout. Nejde jen o osobu generálního ředitele, ale i o přístup Parlamentu, který volí členy televizní rady. Poslední poslanecký sbor se nám v tomto smyslu opravdu předvedl: ten šlendrián je i jeho dílo!

Podle Kohouta by se Českou televizí měla intenzivně zabývat nová vláda a Poslanecká sněmovna. Podle mě máme ČT vedle zpravodajství hlavně od toho, aby kultivovala dramatickou tvorbu, což ona organizačně nezvládá. Nemá nejmenší důvod ani právo závodit se soukromými televizemi a měřit kvalitu pořadů tím, kolik se na ně kouká lidí, míní Kohout.

Hlavní omyl současného vedení je v tom, že donutilo veřejnoprávní médium takto soupeřit, čímž šla jeho úroveň do háje, za což může i příslušná rada, myslí si spisovatel. Paní Fibingerová, jež svou funkci v Radě ČT zastává již tolik let, celou tu dobu neví, která bije, dodal na adresu radní Heleny Fibingerové, která dlouhodobě obhajuje kroky generálního ředitele ČT Jiřího Janečka.

1 názor Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 12. 8. 2010 16:32

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+