Více

Pařízkovo Rádio Čas spustilo nový vysílač, opět potěší posluchače na Moravě

Velmi očekávanou události je chystané spuštění jihočeských VKV vysílačů Rádia Dechovka. V Českých Budějovicích už by mohli posluchači stanici naladit v polovině příštího týdne.

Rádio Čas ostravského podnikatele a hudebníka Radima Pařízka, který taktéž stojí za multiplexem 4 a Regionální sítí 7, spustilo svůj další vysílač v pásmu VKV. V uplynulých dnech byla podle pozorování čtenářů serveru DigiZone.cz uvedena do provozu lokalita Veselí nad Moravou – Milokošť fungující na kmitočtu 103,6 MHz s výkonem 100 wattů. Na spuštění vysílače upozornil jako první anténář a technik Petr Vozár z Přerova, který zároveň doplnil, že jde již o sedmnáctou frekvenci stanice, která je v této lokalitě zachytitelná.

ČTĚTE TAKÉ: Radim Pařízek zprovoznil další vysílač Rádia Dálnice, aktuálně jich funguje osmina

VKV vysílače v České republice dlouhodobě rostou jako pomyslné houby po dešti. Z nedávné doby můžeme jmenovat například expanzi Signál Rádia do Brna a Karlových Varů, případně Color Rádia taktéž na západ Čech. Velmi očekávanou události je pak chystané spuštění VKV vysílačů Rádia Dechovka. Podle informací serveru DigiZone.cz by mohl vysílač v Českých Budějovicích začít fungovat už v příštím týdnu, pravděpodobně ve středu. Dechovka bude využívat původní síť vysílačů dnes již neexistujícího Rádia Orlík.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 22. 10. 2015 11:58

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+