Více

Pařízkova TV Relax zavedla nový pořad Tíseň na způsob záchranářské 112

Magazín pro televizi připravuje na klíč Jiří Forman, autor internetového projektu Tíseň.tv. Týdeník má podobnou stopáž jako 112, kterou před časem vysílala Nova a nyní je na TV Barrandov.

Nový magazín o práci složek integrovaného záchranného systému, tedy policie, hasičů a záchranné služby, začala vysílat televize Relax Radima Pařízka. Magazín Tíseň.tv pro ni na klíč připravuje společnost Bebile, která provozuje internetový projekt Tíseň.tv. Za ní stojí producent a moderátor Jiří Forman, jediný autor magazínu, který si reportáže také sám natáčí a stříhá. Magazín dostal na Relaxu pevný vysílací čas v úterý od 22:50 hod., poté jej televize během týdne několikrát zreprízuje (např. ve středu od 9:55 hod. dopoledne).

K TÉMATU: Telenovelu Divoký anděl postaví televize Relax také proti zpravodajským relacím

„Léta jsem pracoval ve zpravodajských relacích větších televizí a připadá mi, že v poslední době veškerá televizní produkce nabírá jiný směr, než by měla – bulvár, krimi, bulvár.  Chybí mi edukace českého národa. Chybí návody a triky, jak se vyhnout problémům,“ popsal důvod vzniku specializovaného pořadu, který se podobá projektu 112 na TV Barrandov (dříve Nova a Česká televize), Jiří Forman. „Díval jsem se na nějaké zahraniční trendy v této oblasti a tím strávil podstatnou část přípravy,“ dodal k tomu, jak pořad vznikl.

„Není to klasické Krimi jako na Primě. Stalo se to a to a honem pryč. Chci, aby každá reportáž, kterou udělám, byla něčím výjimečná.  Ať to jsou záběry, informace, výpovědí anebo třeba nezbytná edukace lidí, kterých se problematika obsažená v reportážích týká,“ vysvětluje autor projektu.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 4. 6. 2014 14:45

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+