Více

Panasonic TX-65EZ950: ukázková OLED prakticky po všech stránkách

Japonský výrobce obrazovky OLED momentálně nabízí ve čtyřech úhlopříčkách a dvou řadách. Máme pro vás test té základní v největší velikosti.

Panasonic své nové OLED pro náš region uváděl ve Varšavě na počátku prázdnin, o čemž jsme vás informovali v samostatné reportáži. Představil je ale už v lednu na veletrhu CES 2017 v Las Vegas. Jde o řadu EZ950 s úhlopříčkami 140 cm (55") a 165 cm (65") a EZ1000 se 165 cm (65") a 196 cm (77"). V televizorech jsou použity panely LG OLED páté generace, pro které už výrobce udává ověřenou životnost, k čemuž se ještě dostaneme, jas ve špičce u TX-65EZ950 dosahuje až 940 nt (nitů, cd/m2), barevné pokrytí je podle DCI 98 % a počet zobrazitelných barev je asi miliarda. Podle Panasonicu většina filmů používající technologii HDR (High Dynamic Range – vysoký dynamický rozsah) dosahuje maximálně 800 nitů, navíc jen po dobu několika sekund.

Testovaný Panasonic TX-65EZ950 je ke koupi za 149 990 Kč, na Slovensku za 5549 €, menší verze TX-55EZ950 přijde na 89 990 Kč, resp. na 3399 €. Obě se chlubí certifikací THX, což platí i o ostatních OLED novinkách firmy, má zabudovánu hodně lesklou obrazovku, zdvojenou tunerovou sadu s podporou HEVC, operační systém My Home Screen 2.0 (Firefox OS), podporu HDR10 a televizního HLG (Dolby Vision nikoli) a je proveden v designu Art & Interior. Jak se povedl, můžete posoudit ve fotogalerii.

Jestliže se podíváte na lokální webové stránky Panasonicu, uvidíte, že firma nebyla doteď schopna zavést kategorii televizorů OLED, takže je má stále pod „LED, LCD“. A to přišla s modelem TX-65CZ950 v roce 2015. Na německých stránkách už příslušná kategorie je.

Výbava EZ950 je pochopitelně na špičkové úrovni, jak ostatně můžeme při dané ceně očekávat. Menší verze by pak měla být, co do elektroniky a výbavy, zcela shodná, takže se dá předpokládat, že co bude řečeno o 165 cm, platí i u 140 cm. A to je – vzhledem k jeho ceně a výsledkům testu – vskutku zajímavé.

Pokud jde o to, v čem se podstatně dražší EZ1000 (od 176 990 Kč, 6499 €) liší, jde především o propracovanější filtr obrazovky určený k zachycení odrazů a namísto běžného podstavce je tu podstavec s integrovanou zvukovou lištou od společnosti Technics. A tato značka není z nejlevnějších.

K TÉMATU: Panasonic OLED 2017: 4K televizor za 90 tisíc, THX a také maximální snaha po maximální černé

Panasonic uvádí další OLED. I na český a slovenský trh

Televizory OLED: co byste o nich měli vědět, jakou mají životnost a jaké si můžete pořídit (součástí tabulka s parametry všech OLED na trhu)

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v něm o kvalitě obrazu a resamplování z nízkého i vysokého rozlišení, podání obsahu s technologií HDR a mj. také o multimediální kompatibilitě a spolupráci s externími titulky. Nezapomeneme ani na údržbu panelu OLED.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+