Více

Panasonic TX-65DX900: nesporný vrchol letošní řady s drobnými muškami

AKTUALIZOVÁNO – Jako první z nové kolekce 2016/17 dorazil televizor nejvyšší LCD řady. Není nejlevnější, ale má své nepochybné klady. Potvrdit mohu především ty obrazové, a to prakticky za všech okolností.

Nejvyšší řada LCD televizorů Panasonic, která letos nese označení DX900, přichází na český a slovenský trh ve dvou úhlopříčkách – 147 cm (58 palců) a 165 cm (65 palců) – s klasicky lesklou obrazovkou. Na trh také z celé modelové kolekce přichází jako první a shodou okolností jde zároveň i o první televizor této značky vyhovující novému standardu Ultra HD Premium od UHD Alliance, který zahrnuje mimo jiné desetibitové barvy, patřičnou úroveň jasu ve špičce i minimální a také nutnou minimální úroveň černé.

Televizor s kompletní podporou kodeku HEVC je vybaven operačním systémem Firefox, který na podzim uvedený OLED model, Panasonic TX-65CZ950, ještě neměl. Shodují se však zejména v certifikaci THX a zabudována je i podpora technologie 4K Pure Direct, obrazový procesor 4K Studio Master HCX+ a hlavně podpora obsahu provedeného s HDR (High Dynamic Range), tedy vysokým dynamickým rozsahem. Ten slibuje lepší obraz v tmavých i světlejších detailech a mluví se o něm jen v superlativech.

MIF17

Zvuk obstarává systém složený z dvojice širokopásmových (středy, výšky) a dvojice basových reproduktorů, je tu aktivní 3D s podporou přehrávání fotografií a také možnosti známé z dalších vrcholových přístrojů, jako například In-House TV Streaming, tedy možnost odeslat TV vysílání na další televizor, a také TV Anywhere. Tato funkce dovoluje přebrat televizní kanál a aktuálně vysílaný pořad například na tablet, a to odkudkoli chcete. Stačí se jen na televizor na dálku napojit, resp. se na něj napojit přes server Panasonicu, a protože je DX900 vícetunerový, může osazenstvo v obýváku sledovat jednu stanici a rodiče třeba na dovolené na druhém konci světa stanici jinou. Že v tomto okamžiku neřešíte problémy s autorskými právy toho kterého pořadu, je myslím zřejmé.

Pokračování recenze čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Najdete v ní řadu galerií, zkušenosti s přehráváním 4K/HEVC souborů a mj. také s nejnovější verzí operačního systému Firefox pro TV.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+