Více

Panasonic TX-58DX800: atypický krasavec s posledními vychytávkami

AKTUALIZOVÁNO – Novinka s hodně lesklou obrazovkou představuje druhou nejvyšší řadu Panasonicu, ale na pohled se tváří jako nejvyšší. Už jen balení je impozantní.

AKTUALIZOVÁNO, 12:00 hod.: potvrzeno je HbbTV verze 1.5 a také to, že výrobce nedefinuje televizor, resp. jeho podstavec, jako podlahový. Umístit prý ho lze jak na podlahu, tak na skříňku, přičemž její výšku v zaslaném vyjádření nijak nedefinuje.

Televizor s úhlopříčkou 147 cm (72 990 Kč, resp. 2699 €) zjevně není primárně určen k instalaci na stěnu. Ale jde to a příručka to i popisuje. Rozhodně by to ale byla škoda, protože by se ztratil unikátně koncipovaný podstavec ve tvaru „A“. Oddělenému zvukovému subsystému (klasická zvuková lišta) by to naopak bylo nejspíše jedno. Avšak připojuje se kabelově, takže by se musel instalovat na zeď k panelu hodně natěsno. K instalačním otázkám se ale ještě dostaneme. Tohle je totiž notně atypický televizor a takových právě mnoho není. Je ale dobře, že masový výrobce má odvahu navrhnout, vyrobit a prodávat něco takového. Kdyby to bylo Loewe, nepřekvapilo by mě to. To má takovéto chuťovky v popisu práce, ale tady?

A pokud se ptáte, co že to tu vlastně máme, úvodní výpis technických parametrů a technologických specialit tentokráte stačit nebude, takže si je trochu okomentujme.

Především jde o zdvojené tunery v tradičním anténním provedení 2x satelit, 1x pozemní/kabel s opravdovým obrazem v obraze (PiP) a také o aktivní 3D, které je odpovědí na otázky některých z vás (brýle nejsou součástí dodávky).

Panasonic nabízí 3D ještě u nejvyšší Ultra HD řady DX900 a nižších DX750 a DX780, a to vždy v aktivní podobě.

V ceně dostanete i druhý dotykový ovladač, který zůstává stejný jako v předchozích letech, a nechybí kalibrační režim ISF, pro který s výhodou můžete využít aplikaci Panasonic TV Remote 2 a volbu Smart Calibration. Nemusíte se bát i experimentovat, protože návrat k továrním hodnotám nechybí. Je tu ale i to, čím se DX800 odlišuje od DX750, resp. DX780, totiž certifikace THX. A samozřejmě kompletní podpora kodeku HEVC a vysokého dynamického rozsahu HDR (High Dynamic Range), která ovšem začíná už u DX700.

Televizor, který má zabudovánu čtveřici HDMI 2.0 (50/60 Hz, HDCP 2.2), můžete pro streamování v rámci domácnosti (In-House TV Streaming) použít i jako server, takže by neměl být problém napíchnout se například na jeho satelitní tuner s přístupovou kartou třeba z dětského pokoje. Využít můžete i technologie TV Anywhere a sáhnout si na tuner přes internet třeba z dovolené za hranicemi běžných snů. Samozřejmostí je podpora DLNA, Bluetooth, byť pouze pro klávesnici a myš, či převzetí obrazovky na mobil, což se v mém případě příliš nedařilo. Opačně to jde pochopitelně také a tady už problém nebyl.

Ze zajímavých funkcí pro fajnšmekry je tu především 4K Pure Direct, tedy čistý průchod signálu. Zvuková lišta obsahující dvanáct reproduktorů je napojena na zesilovač o celkovém výkonu 40 wattů a k panelu připojena speciálním konektorem. Naopak zcela chybí mechanika SD karty, kterou bohužel Panasonic, byť spolutvůrce standardu se SanDiskem, nikdy neměl ve všech televizorech, a to dokonce ani v rámci střední třídy.

Po trochu obsáhlejším úvodu pojďme k detailům a jako obvykle začněme instalací, která je tu vskutku neobvyklá. Řada funkcí, resp. nabídek je pak totožná s nejvyšším modelem DX900 (podívejte se u něj na galerie), na který se tudíž budu odkazovat.

RECENZE TELEVIZORŮ PANASONIC 2016: Panasonic TX-55DX603: Firefox velice dobrý, zatím ale obrazové potíže

Panasonic TX-65DX900: nesporný vrchol letošní řady s drobnými muškami

Panasonic TX-49DS503: nebudete potřebovat DVB-T2? Pak je to výborná nabídka

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Najdete v něm mj. informace o instalaci, která není tak běžná, popis programové nabídky EPG, seznam lokálních aplikací nejen pro IPTV/VoD a mj. také zprávu o kompatibilitě s HbbTV či videi s kódováním HEVC. A nechybí ani shrnutí obrazových a zvukových vlastností a test obsahu provedeného s technologií vysokého dynamického rozsahu HDR.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+