Více

Panasonic TX-55EX613: výborná volba i pro náročnějšího diváka

Máme tu první televizor značky pro rok 2017. Podívejme se proto nejen na jeho kvality, ale také na to, co se změnilo oproti loňské kolekci. Není toho sice mnoho, někdy je to ale zásadní.

Řada šest (600) patří mezi základ nabídky s ultravysokým rozlišením a Panasonic na českém trhu momentálně nabízí okolo patnácti modelů od EX600 přes EX613 a EX620 až po EX633. Liší se mj. i tunerovým osazením, všechny mají být ale kompatibilní s budoucím zemským vysíláním v DVB-T2/HEVC, což jsme i vyzkoušeli.

Model EX613 vybavený klasicky hodně lesklou, ale jinak kvalitní obrazovkou IPS s rozlišením Ultra HD (4K) a Firefoxem OS, resp. jak se dnes má správně říkat, My Home Screen 2.0, můžete zakoupit hned v několika úhlopříčkách: 102 cm (40„, 15 990 Kč, 589 €), 124 cm (49“, 18 990 Kč, 699 €), 140 cm (55„, 23 990 Kč, 889 €) a 165 cm (65“, 39 990 Kč, 1479 €). Televizor je samozřejmě „smart“ a vybaven podporou HbbTV verze 1.5. Z lokálních aplikací je mj. k dispozici vstup do on-line videotéky Voyo a také kompatibilita s Wi-Fi Miracast pro přehrávání z mobilu či tabletu. Nově je tu mj. podpora systému Control4 pro chytrou domácnost a i tuto volbu najdete v menu nastavení.

Co se týče platformy (operačního systému) Firefox OS, nově označovaného jako My Home Screen 2.0, v nápovědě v televizoru se stále mluví o Firefoxu. Jím jsou vybaveny všechny televizory s rozlišením Ultra HD (4K) z letošní kolekce, nikoli ale všechny Smart TV. Více v samostatném článku na odkazu níže.

NAPSALI JSME: Nové televizory 2017: Jak jsou na tom s extra funkcemi, jako HbbTV či HDR a přípravou na DVB-T2

Panasonic DMP-UB700: obrazově výtečný, ale zapomeňte na cokoli navíc

Panasonic uvádí další OLED. I na český a slovenský trh

Dvě nožičky podstavce řady EX600 můžete namontovat dvojím způsobem. Buď je umístíte takto do stran, nebo blíže ke středu obrazovky. Pak se nacházejí asi 22 cm od nápisu Panasonic.

Autor: Panasonic

Dvě nožičky podstavce řady EX600 můžete namontovat dvojím způsobem. Buď je umístíte takto do stran, nebo blíže ke středu obrazovky. Pak se nacházejí asi 22 cm od nápisu Panasonic.

Pokračování recenze čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Dozvíte se v ní o nových možnostech v EPG, HbbTV či třeba v multimédiích. A také o obrazových kvalitách a úrovni kompatibility s nastupující technologií HDR, která bude zanedlouho klíčová jak pro videoobsah filmový, tak televizní.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+