Více

Panasonic TX-55DX603: Firefox velice dobrý, zatím ale obrazové potíže

Řada DX600 má několik poprvé. Jde o základní Ultra HD (4K) televizor značky, poprvé je tu použit operační systém Firefox a poprvé tu také narazíte na možnost nahrávat. Letos už ale bohužel bez…

Ke koupi je v tunerové variantě DVB-T/C/T2, ale speciálně pro český a slovenský trh byly zavedeny i verze s tunery satelitními končící právě na „3“, jako ten zapůjčený („603“). K dispozici je tak kompletní tunerová sada, navíc s podporou kodeku H.265/HEVC, která by ale měla být u všech 4K televizorů značky, tedy těch, které v označení nesou písmena „DX“.

Viera TX-55DX603 (28 990 Kč) má také už 4K media player, HbbTV ve verzi 1.5 a k dispozici je funkce TV Anywhere, tedy možnost „sáhnout si“ na televizní tuner třeba z hotelového pokoje na druhém konci Evropy. Využít můžete DLNA, funkci Swipe & Share (odesílání multimédií na televizor) či aplikace Panasonic TV Remote pro ovládání přes mobilní aplikaci. Nechybí ani zrcadlení obrazovky, které už ale nenajdete na tlačítku Apps, nýbrž přímo mezi vstupy, což má jistě logiku.

K TÉMATU: Panasonic Convention 2016: parametry nových televizorů, ceny a uvedení na trh

Panasonic TX-49DS503 (test): nebudete potřebovat DVB-T2? Pak je to výborná nabídka

Panasonic TX-65DX900 (test): nesporný vrchol letošní řady s drobnými muškami

Televizor s hodně lesklou obrazovkou prodávaný v úhlopříčkách 102 cm (40"), 124 cm (49") a 140 cm (55") je však ještě bez kalibrace ISF, Bluetooth a podpory 3D. Pro streamování třeba z TV tuneru v domácnosti poslouží pouze jako klient, s výhodou ale můžete využít probuzení po ethernetové síti, tedy Wake on LAN.

Tou nejzajímavější změnou, alespoň pro mě, je možnost podstavec otočit o 180 stupňů a tak si vytvořit „úplně jiný televizor“. Vše je navíc precizně navržené, vyrobené a při montáži lehce spasovatelné. Nad tímhle srdce inženýra opravdu zaplesá.

Ostatně posuďte sami.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. K vidění je několik galerií, včetně přepracovaného EPG a domovské stránky Home, a také popis nejdůležitějších funkcí a obrazových a zvukových úprav. A nechybí ani podrobnosti týkající se kvality obrazu.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+