Více

Panasonic představil nové televizory s funkcí VIera Cast

Jako další na konferenci Milníky digitální televize vystoupil Lukáš Holub z firmy Panasonic. Ten řekl, že v této chvíli je televizor médiem, který příjme ze vzduchu signál a ten pouze zprostředkuje divákovi. Televizory od této firmy, které patří do nové generace G15 a výše, nabízejí většinou všechny platformy (terestriku, satelit, digitální kabel), přehrávání videí DivX a data z SD karet.

Do budoucna je pro Panasonic důležitý obraz a zvuk z PC a komunikace bez drátů. Holub upozornil především na technologii Viera Cast. Tato technologie by podle něj měla sloužit k brouzdání téměř neomezenými archivy (např. TV Nova), umožňuje sdílet např. televizní a video zážitky s lidmi z celého světa. Jde vlastně o internet v televizi, konstatoval Lukáš Holub. Všechny pokusy dosud ztroskotaly na jediném – zákazník odmítl z pohodlí gauče ovládat nějaké systémy a chovat se jako v kanceláři.

Každý bez ohledu na věk by měl mít možnost snadné a příjemné ovládání, dodal Holub. Pokud si zájemce pořídí televizor s funkcí Viera Cast, je možné se při sledování obrazovky dostat do speciálního menu, které je podobné vzdáleně elektronickému programovému průvodci (EPG). K dispozici je např. textové zpravodajství, předpověď počasí nebo server YouTube. V roce 2009 jde pro Panasonic o pilotní projekt a Česká republika je tak mezi prvními čtyřmi zeměmi, kde je službu možné využít.

6 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 3. 8. 2009 13:07

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+