Více

Panasonic DMP-UB900: Ultra HD Blu-ray poprvé a hned s THX

UVNITŘ GALERIE – Máme tu první přehrávač, který se fyzicky ocitl na českém trhu a který zvládá nové 4K BD disky, včetně technologie HDR. Umí ale i ty předchozí, tedy CD/DVD/BD.

Přehrávač s certifikací THX má za velmi vysokou cenu 21 999 Kč nabídnout širokou kompatibilitu s nejrůznějšími audio- a videosoubory (formáty) a jaké to budou, záleží nejen na typu vstupu, který pro přehrávání využijete (diskovou mechaniku, kartu SD, USB, DLNA, internet), ale i na druhu použitého média, což se týká zejména vypalovaných disků.

V ceně pak dostanete jeden nelokalizovaný 4K Blu-ray disk (BD) s filmem San Andreas s podporou vysokého dynamického rozsahu HDR (High Dynamic Range) tak, abyste si mohli ověřit, že vše funguje. Pokud nemáte televizor kompatibilní s HDR, nevadí, přehrávání bude fungovat i bez něj. A i když se na stránkách Panasonicu píše, že pro „sledování obsahu 4K Ultra HD Blu-ray vyžaduje 4K/UHD TV“, formulace je poněkud nepřesná. Ultra HD (4K) obsah si promítnete i na běžném HD televizoru, jen pochopitelně nebude ve 4K a přehrávač ho pro videovýstup převede například na HD. Pokud pak video výstup necháte plně na něm, řídí si ho automaticky. Manuálně můžete nastavit třeba rozlišení 4K či Full HD a možnosti jsou dobře vidět v galerii.

Já na DMP-UB900 napojil Ultra HD (4K) televizor Panasonic TX-65DX780 (165 cm, Ultra HD, 69 990 Kč, 2659 €) a také jednoduší a levnější Full HD Samsung UE49K6372SU (124 cm, Full HD, 21 990 Kč). Využil jsem ale i zapůjčený Full HD Philips 40PFT4201 (102 cm, 10 000 Kč) a krátce i Ultra HD Philips 55PUS8601 (140 cm, 59 990 Kč).

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz. Najdete v ní podrobný popis vlastností přehrávače, včetně spolupráce s HD i UHD TV, obsáhlé galerie a také důkladný test kompatibility nejen s nejrůznějšími diskovými médii, jako například s Audio CD DTS či ze 4K remasterovanými BD disky, ale i s multimédii přehrávanými přes rozhraní USB a internet.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+