Více

Panasonic Convention 2016: parametry nových televizorů, ceny a uvedení na trh

AKTUALIZOVÁNO (podpora DVB-T2/HEVC) – UVNITŘ GALERIE A TABULKY KE STAŽENÍ – První článek z předvedení výrobků pro evropský trh už vyšel. Nyní nastal čas na detailnější pohled.

Panasonic na Convention 2016 oznámil, že hodlá prodej spotřební elektroniky v Evropě zvednout o více než 25 procent, což není právě lehký úkol i přesto, že sem počítá i tzv. chytré bydlení. Nás ale zajímají především televizory. Jak už nejspíše víte, dalšího výrobku s obrazovkou OLED jsme se nedočkali, ale mám pocit, že se nejvyšší LCD model DX900 opravdu povedl a že se Panasonicu podařilo dotáhnout technologii na samý vrchol.

Při porovnání s OLED na měřicích, resp. kalibračních přístrojích, což bylo k vidění v rámci výtečné přednášky Erika Gemmera, ředitele skupiny Imaging Technology v THX, sice byly rozdíly patrné, a bylo by divné, kdyby nebyly, avšak v řadě ohledů televizor vysloveně překvapoval. Soudě z otrlých tváří dalších kolegů, nejen mě.

Vnější provedení letošních modelů je nejlepší od dob „skleněnek“ (CRT) a tak povedený styl jsem u Panasonicu nikdy neviděl. Výtečně navíc vypadají i ty nejnižší řady, vrací se hodně stříbrné, u sedmičkové řady pak najdete broušený kov a prakticky všude jsou tenké, až vysloveně ultratenké rámečky.

K vidění bylo i pár extra chytrých nápadů Panasonicu, jako například elegantně vymyšlená proměna podstavce v jiný, a tudíž i designová proměna samotného televizoru, či originální „áčkový“ kovový podstavec u DX800. THX se pak prostřednictvím Erika Gemmera podělilo i o své názory na sledovací vzdálenosti u obrazovek Ultra HD (4K). Vše je k vidění i v galeriích.

placené sekci DigiZone.cz najdete tabulky s parametry Full HD i Ultra HD (4K) televizorů, několik galerií a kupříkladu i správné pohledové vzdálenosti podle společnosti THX. Jsou tu i ceny (české a slovenské) vybraných televizorů a měsíc jejich uvedení na český, potažmo slovenský trh.

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+