Více

Ostravská televize Polar rozšířila licenci pro kabelové vysílání mimo Ostravu

Licenci pro vysílání v kabelových rozvodech na Olomoucku, Karvinsku a dalších regionech získala od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání ostravská společnost POLAR televize Ostrava, která provozuje stejnojmennou televizi Polar. Stanice donedávna dodávala zpravodajství pro ostravské vysílání Regionální televizní agentury (RTA) Jaroslava Berky, od letošního března si jej ale zajišťuje samostatné studio RTA Ostrava. Majitel televize Polar Jaroslav Korytář přitom hrál poměrně významnou roli ve vedení celé RTA.

K TÉMATU: Ostravská RTA si už vyrábí zpravodajství sama, bez televize Polar

stul

V Ostravě vzniklo nové zpravodajské studio společnosti RTA, RTA OSTRAVA Services, s.r.o., které přebírá výrobu regionálního zpravodajství. To až dosud pro společnost RTA zajišťovala na základě dohody TV Polar Ostrava, sdělila již v březnu serveru DigiZone.cz Karin Veselá, ředitelka společnosti RTA Ostrava Services, která převzala výrobu a vysílání zpravodajských vstupů ostravské RTA do celostátního vysílání televize Prima.

Kabelová licence opravňuje televizi Polar vysílat po následujících dvanáct v katastrálním území okresů Frýdek-Místek, Frýdlant nad Ostravicí, Karviná, Nový a Starý Bohumín, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm, Příbor a Prostějov. Rozšířila tak svoje působení i mimo ostravskou aglomeraci. Vysílání Polaru má být zaměření na regionální informační program a má být celodenní.

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+