Více

Operátoři DVB-T2 chtějí před žádostmi o kmitočty pro přechodné sítě vyřešit financování

Český telekomunikační úřad zatím neeviduje žádnou žádost o vydání individuálních oprávnění na využívání kmitočtů pro přechodové sítě DVB-T2. Vydat je má přitom do konce srpna.

Další mírné zpoždění může nabrat reálný start přechodu na nový typ zemského digitálního televizního vysílání DVB-T2. Podle vládou nedávno schválené Strategie rozvoje zemského digitálního televizního vysílání v České republice měl Český telekomunikační úřad (ČTÚ) vydat do konce srpna třem operátorům individuální oprávnění na využívání kmitočtů pro tzv. přechodové sítě DVB-T2. Česká televize, České Radiokomunikace a společnost Digital Broadcasting ale vyčkávají, jak se vyřeší otázka financování provozu těchto sítí a také poplatků za využívání těchto kmitočtů. Od poplatků by měli být provozovatelé přechodových sítí oproštěni, k tomu je ale třeba revize vládního nařízení. A kabinet má od minulého týdne až do 24. srpna prázdniny.

O individuální oprávnění pro využívání kmitočtů přechodové sítě 3 jsme zatím nepožádali, potvrdil serveru DigiZone.cz Martin Roztočil ze společnosti Digital Broadcasting, která provozuje současný celoplošný multiplex 4. Požádali jsme ale ČTÚ o mezinárodní koordinaci těchto kmitočtů na co možná největší počet vysílačů, dodal. Do doby, než bude jasno o výsledku mezinárodní koordinace a také ohledně poplatků za využívání kmitočtů, podle Roztočila firma žádosti o individuální oprávnění nepodá. Určitý posun podle něj může nastat na prvním setkání Koordinační expertní skupiny ministerstva průmyslu a obchodu, které je naplánováno na příští týden. Zástupci společnosti Digital Broadcasting se jednání zúčastní vůbec poprvé, z operátorů vysílacích sítí dosud na jednání skupiny docházely jen České Radiokomunikace a manažeři České televize.

Pokračování článku čtěte v prémiové sekci DigiZone.cz

Tento článek patří do prémiového obsahu

Chcete-li mít přístup k exkluzivním informacím, zvolte prosím jednu z níže uvedených možností.

Jednorázová platba

30 Kč s DPH

Ztratili jste přístupový kód? Vyplňte stejnou emailovou adresu jako při původní objednávce a my vám kód znovu zašleme.

Předplatné

Předplatné pro soukromé osoby
785 Kč bez DPH za rok

Firemní předplatné
od 3 900 Kč bez DPH za rok

Proč číst premiový obsah?

Objednávka předplatného

Již máte předplatné?

Přihlaste se

Zaplatit můžete online pomocí některého z bohaté nabídky platebních kanálů od mobilních plateb až po platební karty. GoPay

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+