Více

Odpůrci Rady ČRo vyhlásili na středu „Vítězný únor nad Radiem Wave“

Další demonstraci na podporu Radia Wave a proti Radě Českého rozhlasu svolalo na středu k budově ČRo v Římské ulici na Praze 2 občanské sdružení Pro Wave. Akce s názvem „Vítězný únor nad Radiem Wave“ se podle stránek odpůrců na sociální síti Facebook zúčastní přes 100 lidí. Ve stejnou dobu bude v budově zasedat Rada ČRo.

ČTĚTE TAKÉ: Počítačová hra paroduje Radu ČRo. Radní v ní střílí po Radiu Wave

Organizátoři protestu míří své protesty proti Radě ČRo, kterou viní z toho, že donutila ředitele ČRo Václava Kasíka vypnout Radio Wave v srpnu loňského roku z analogového vysílání, uvedlo sdružení v tiskové zprávě. Název „Vítězný únor“ zvolili odpůrci rady proto, že demonstrace proběhne na den přesně 61 let poté, co komunisté dovršili převrat v tehdejším Československu.

Sdružení vyzvalo zájemce, aby si na demonstraci přinesli staré rozhlasové přijímače. Akce totiž nese podtitul „Zabij své rádio“. Myslíme to především obrazně, rádio je pro nás nyní mrtvý přístroj, když byl Wave přesunut pouze na internet, vysvětlil za pořadatele Jan Vávra. Pro Wave nedávno spustil podobně motivované internetové stránky www.zabijsvoje­radio.cz, na nichž členové Rady ČRo vystupují jako figurky v počítačové hře a střílí po Radiu Wave.

Protesty provázejí zasedání Rady ČRo od loňského listopadu, kdy radní křivě nařkli Radio Wave z propagace fašismu. Roztříštěné aktivity okolo podpory Radia Wave se začátkem letošního roku sdružily pod hlavičku Pro Wave.

2 názory Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 24. 2. 2009 21:00

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+