Více

Odchod Primy ze Slovenska může zvýšit oblibu českých satelitních karet

Vyřazení TV Prima z nabídek slovenských kabelových společností může výrazně zvýšit zájem o satelitní karty s českými programy registrované v České republice. Prima zatím zůstává v digitálních nabídkách kabelových společností i v satelitních platformách CS Link a Skylink pro slovenské diváky, ale do konce roku by měla z těchto nabídek definitivně zmizet. Podle RadioTV.sk se tak dá očekávat další „migrace“ českých satelitních karet na Slovensko.

stul

Slovenští diváci si budou moci vybírat jen ze třech českých programů (ČT 1, ČT 2 a ČT 24 – pozn.red.), na které jsou z minulosti zvyknutí. Novu, Primu a jejich subkanály ale můžou i nadále najít v satelitních platformách, především v CS Linku a Skylinku, ale i v UPC Direct a s jistými omezeními i v Digi TV, pokud si objednají placenou nabídku na českého občana případně získají přístupovou kartu zaregistrovanou v České republice, píše web.

Jelikož testy českých programů, které vysílají i na slovenských kartách mohou být ukončeny, RadioTV soudí, že se rozšíří právě vzájemná křížová registrace karet mezi diváky v ČR a na Slovensku. V tomto směru se dá očekávat výrazná migrace českých satelitních karet na Slovensko, která jako jediná umožňuje sledování všech českých terestrických stanic přes satelit bez výraznějších omezení, dodává web.

18 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 30. 8. 2009 19:31

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+