Více

Od 14. února na Nově Polední a Noční Televizní noviny od 12:00 a 22:30

UVNITŘ NOVINKY NOVY NA JARO Dvě nové zpravodajské relace, Polední Televizní noviny od 12:00 hod. a Noční Televizní noviny od 22:30 hod., zavede od pondělí 14. února televize Nova. Splní tak svůj slib, že v letošním roce výrazně rozšíří své zpravodajství. Televize zároveň zanechá dosavadní zpravodajské relace Odpolední Televizní noviny od 17:00 a Televizní noviny od 19:30 hod. Na základě předběžných programových plánů Novy o tom informoval server RadioTV.cz.

K TÉMATU: Druhá řada Česko Slovenské SuperStar začne na Nově v neděli 20. února

Polední Televizní noviny bude Nova vysílat každý všední den od pondělí do pátku, Noční Televizní noviny pak od pondělí do čtvrtka. Noční zpravodajskou relaci v minulosti zavedla slovenská sestra Novy, televize Markíza, a zvýšila si tím sledovanost. Naopak polední zprávy nedávno spustila konkurence Markízy, slovenská televize Joj.

ČTĚTE TAKÉ: Nova bude dávat tureckou telenovelu Tisíc a jedna noc pět dní v týdnu

Televizní noviny jsou velmi úspěšné, se sledovaností dva a půl milionu diváků je to naše další vlajková loď. Toho chceme využít a rozšířit zpravodajství i do jiných časů. Nebude to jen recyklace toho, co jsme odvysílali. Věřím, že to bude zajímavé i pro naše diváky. Víc řekneme po neděli, prohlásil v rozhovoru pro sobotní MF Dnes, prvním velkém novinovém interview po lednovém nástupu do funkce, nový generální ředitel Novy Jan Adruško.

NAPSALI JSME: Televize Joj nasadí od ledna polední zprávy

Nova pořádá v úterý 1. února tiskovou konferenci o jarním programovém schématu. Hlavní programové taháky Novy jsou však již známé: 6. února na nejsledovanější české televizi odstartuje turecká telenovela Tisíc a jedna noc, která láme rekordy ve sledovanosti na slovenské Markíze, vrátí se také původní seriál Novy Ordinace v růžové zahradě 2 a ve třetí (a patrně poslední) premiérové řadě původní sitcom Comeback.

K VĚCI: Nova propouští a omezuje vlastní tvorbu. Chystá se její prodej?

Od neděle 20. února bude Nova s Markízou vysílat druhou řadu federální pěvecké soutěže Česko Slovenská SuperStar a v záloze má také dokončenou reality show Whipeout, kterou natáčela společně s Markízou loni v létě v Argentině. V soutěži vystupovala družstva celebrit nejen těchto dvou televizí, ale také stanic z Běloruska, Polska a Ukrajiny. Českou republiku zastupovali Vojta Kotek, Jiří Mádl, Bára Munzarová, Ondřej Brzobohatý, Tomáš Skuhravý a další.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Projekt Novy a Markízy Wipeout nabírá jasnější obrysy

Nova už loni na podzim potvrdila, že do vysílání Wipeout nasadí v první polovině letošního roku. Jasný však není vysílací den. Od 6. února totiž pět večerů v týdnu obsadí telenovela Tisíc a jedna noc, která ale od 20. února v neděli ustoupí dalšímu ročníku SuperStar. Zatím není jasné, zda ji Nova ponechá i v pondělí, úterý, středu a čtvrtek jako v druhém únorovém týdnu. Spíše je pravděpodobnější, že po masovějším nástupu televize sníží počet odvysílaných dílů za týden, aby si uvolnila časy pro jiné formáty.

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 31. 1. 2011 8:56

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+