Více

Obsah pro 3D promo kanál na Astře dodá Samsung. Uvidí ho i Češi

Vysílání prvního 3D televizního programu na satelitech Astra pro Evropu naplní obsahem společnost Samsung. Sdělil to prezident SES Astra Ferdinand Kayser, podle něhož se Samsung, který začal jako první v České republice prodávat 3D televizory a má v tomto segmentu nejširší nabídku ze všech světových značek, stane partnerem tohoto vysílání. Astra spustí demo 3D kanál formou volného FTA vysílání 4. května u příležitosti veletrhu ANGA v Kolíně nad Rýnem.

K TÉMATU: Satelitní operátor Astra spustí 4. května první 3D demo kanál

Program bude možné naladit na vysílací pozici 23,5 stupně východně, kterou využívají největší české satelitní služby Skylink a CS Link. Podle Kaysera má pomoci maloobchodům s domácí elektronikou k lepší propagaci 3D vysílání. Podobné partnerství nedávno uzavřela společnost Panasonic s placeným kanálem Eurosport, který Panasonicu dodá satelitní signál přenosů tenisového turnaje Roland Garros v 3D verzi pro ukázkové vysílání v obchodech s 3D televizory od Panasonicu v celé Evropě, včetně České republiky.

stul

TIP: Přehled všech 3D televizorů, které se letos objeví na českém trhu

Jako první výrobce, který uvedl 3D televize na spotřebitelský trh, jsme v čele inovací. Díky partnerství se společností SES Astra budeme první, kdo ukáže živé vysílání 3D obsahu a můžeme tak předvést všechny možnosti 3D technologií, prohlásil prezident a generální ředitel společnosti Samsung Electronics Europe SH Shin. Samsung tak o několik dní předstihne Panasonic. Technické parametry 3D vysílání na Astře zatím nebyly zveřejněny.

11 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 28. 4. 2010 20:12

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+