Více

Obec na Karlovarsku si stěžuje, že nechytne DVB-T. Chybí jí dokrývač

Obyvatelé obce Březová u Karlových Varů mají problém s příjmem zemské digitální televize. Respektive nemají žádný příjem, protože obec leží v údolí a nedolehne k ní signál z velkých vysílačů, ani karlovarského digitálního opakovače Tři kříže. Podle starosty Miroslava Bilinského se navíc tímto problémem nechce nikdo kompetentní zabývat.

K TÉMATU: Karlovy Vary pokryl digitální signál z vysílače Tři kříže

Ukážou vám mapku s pokrytím, řekl Bilinský karlovarské příloze deníku MF Dnes. Ale nikdo už nechce slyšet, že jsou u nás výškové rozdíly, které způsobují hluchá místa, kde se digitální signál chytat nedá, dodal. Obyvatelé Březové tedy přestali nakupovat set-top-boxy a přecházejí na satelitní příjem televize. Část diváků ale požaduje návrat pozemního televizního signálu, a většina by jej využila pro druhý a další televizní přijímač v domácnosti.

ČTĚTE TAKÉ: Tábor, Beroun, Klatovy a Kdyně se dočkají dokrývačů multiplexu 1

MIF17

Podle Marie Fianové, tiskové mluvčí Českých Radiokomunikací, není problém zprovoznit digitální dokrývač pro Březovou, musely by o něj ale požádat samy televize. To se však nestalo. Štěpán Janda z tiskového útvaru České televize listu řekl, že Kavčí hory by splnily svoji zákonnou povinnost pokrýt zemským digitálním signálem 95 procent populace České republiky, i kdyby spustily jenom 26 základních vysílačů veřejnoprávního multiplexu.

Zřizování digitálních dokrývačů je podle Jandy vstřícným krokem ČT, ale možnosti televize jsou omezené. Oproti tomu technický ředitel televize Nova Ivo Ferkl uvedl, že stanice chce docílit stavu, aby v místech, kde bylo možné přijímat signál zemské analogové televize, bylo dostupné vysílání Novy i v DVB-T. Neupřesnil však, kdy by se tak mělo stát a starosta Březové namítá, že obyvatelé obce nebudou ochotni čekat donekonečna.

26 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 16. 6. 2010 11:13

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+