Více

O veřejnoprávní multiplex se utkají pouze tři operátoři

Pouze tři společnosti podaly přihlášku do výběrového řízení na technického operátora veřejnoprávního multiplexu, zemské digitální sítě pro programy České televize a Českého rozhlasu. Podle serveru Týden.cz k termínu uzávěrky pro podávání přihlášek projevily o tento tendr zájem společnosti Bohemia Royal, České Radiokomunikace a slovenská firma Tri R (bývalé Rádiokomunikácie).

CIF17

Česká televize otevřela obálky s přihláškami v pondělí a o vítězi by měla výběrová komise rozhodnout v druhé polovině června. Favorizovaným účastníkem soutěže jsou České Radiokomunikace, úplně bez šance by ale neměla být ani slovenská firma Tri R, která kromě pozemních vysílačů na Slovensku provozuje národní satelitní platformu SkyLink.

Pražská společnost Bohemia Royal je mezi telekomunikačními operátory zcela neznámá. Podle obchodního rejstříku se zabývá pouze zprostředkova­telskou činností v oblasti obchodu, hostinskou činností, ubytovacími službami a prováděním veřejných dražeb. Firma patří podnikatelům Anně a Pavlu Čáslavským.

12 názorů Vstoupit do diskuse
poslední názor přidán 23. 5. 2008 20:22

Sledujte DigiZone.cz

Facebook Google+